חייל המילואים נהרג בסקי, משפחתו תקבל את תעודת ההצטיינות

רן ביטון, שנהרג במפולת שלגים בשוויץ בשבוע שעבר, אמור היה לקבל תעודת הצטיינות מיחידת המילואים שלו ביום העצמאות הקרוב. הערב יגיעו נציגי הגדוד לבית הוריו של ביטון, שעדיין מתאבלים על מות בנם - ויעניקו להם את התעודה. "הוא היה המילואימניק הכי אהוב והכי מתמיד", אמר חברו לגדוד

רן ביטון ז"ל במהלך שירות מילואים (באדיבות המשפחה)

עוד לפני שנהרג במפולת השלגים בשווייץ בשבוע שעבר, נבחר רן ביטון ז"ל כחייל מצטיין בפלוגה שבה שירת במילואים במשך שנים. "התכוונו לתת לו את התעודה ביום העצמאות", סיפר חברו לגדוד. כעת, לאחר שמת, מתכוונים להגיע הערב נציגי הגדוד לבית הוריו שיושבים עליו שבעה, ולהעניק להם את התעודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביטון, בן 38 במותו, נהרג באתר סקי סמוך לאינטרלאקן שבדרום שווייץ, לשם הלך עם חברים שהכיר במהלך טיול בדרום אמריקה מוקדם יותר השנה. במקביל לעיסוקו בייעוץ בנושאי איכות הסביבה, הוא נחשב לאיש מילואים ותיק ומתמיד ששירת במשך 16 שנים. חבריו לגדוד מספרים שמעולם הוא לא השתמט מקריאה לבוא ולשרת. כשבמפקדת קצין מילואים ראשי ביקשו מהגדוד לבחור מילואימניק מצטיין - הם לא חשבו פעמיים.

תעודת ההצטיינות שיקבלו הוריו

"מפקד מסור, חבר נאמן בעל לב זהב וחיוך מאיר"

"הוא היה המילואימניק הכי אהוב והכי מתמיד", סיפר לחדשות 2 Online רס"ל במילואים משה הומינר, קצין המבצעים של היחידה, שיגיע הערב (שני) לבית המשפחה במבשרת ציון. "התכוונו להעניק לו את התעודה ביום העצמאות, אבל לצערנו זה לא יקרה. רבים מהפלוגה הגיעו להלוויה שהתקיימה ביום החמישי האחרון".

בתעודת ההצטיינות שעליה חתום מפקד גדוד 967 (חצב) והמ"פ של ביטון נכתב: "לרס"ר במילואים רן ביטון, על היותך מפקד מסור, חבר נאמן, בעל לב זהב וחיוך מאיר לכל. נכון לכל משימה בכל עת וכל זאת בענווה גדולה ותודעת שליחות גבוהה".

נהרג במפולת שלגים. רן ביטון (באדיבות המשפחה)

הלוויתו של ביטון נערכה ביום ההולדת של אמו. "זו הייתה אמורה להיות חופשה קצרה", סיפר אחיו עמית. "דיברתי איתו בפעם האחרונה ביום שישי בבוקר, הוא היה אמור לחזור עם מתנה לאמא שלנו". הוא סיפר גם כי אחיו אהב מאוד לעשות מילואים ולהתנדב. "ההורים שלנו גאים אבל לא מופתעים שהוא קיבל את התעודה, ואנחנו מצפים לבואם של חבריו למילואים".

"הוא התרחק ואמר שהוא לא מצליח לטפס בחזרה"

אחותו של רן, נעמה, מתגוררת באירלנד, והפעם האחרונה שראתה את אחיה הייתה לפני כחודש בישראל. היא סיפרה על מה שקרה בשווייץ: "ביום חמישי הוא הגיע לחברה שהוא הכיר, ואז למחרת ביום שישי יצא לגלישת סקי ראשונה שלו באתר, הם סיכמו שהם נזהרים כי יש התרעות על מפולות שלגים".

"יחסר לנו בכל פעילות" (באדיבות המשפחה)

"הם התחילו את הגלישה ורן הגיע לחלק שנמצא מחוץ לקווים, באזור לא מגודר. הוא התחיל לגלוש והתחילה סערה, עד שבאמת רן התרחק יותר מדי או שהשלג היה עמוק ורך, הוא אמר שהוא לא מצליח לעלות חזרה למסלול והחברה שחיכתה לו בקצה המסלול אמרה שזו הייתה הפעם האחרונה שראתה אותו".

לאחר מכן הוזעקו צוותי חילוץ שכללו מסוקים, כלבנים ואלפיניסטים מקומיים עד שגופתו נמצאה והוטסה לארץ. דודתו היא עובדת משרד החוץ שראתה במקרה את שמו כהרוג, ומאוחר יותר במשטרה הגיעו להודיע למשפחה על האסון. החברים לפלוגה מקווים לשמח במעט את המשפחה, שעדיין מנסה להתאושש מהאסון הכבד שנפל עליה. "הוא יחסר מאוד בכל אימון או פעילות צבאית עתידית", הוסיפו ביחידתו.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv