נחשפה חוליית טרור במזרח ירושלים

שירות הביטחון הכללי חשף תשתית של פעילי טרור שפעלה בשכונת א-טור במזרח העיר. מחקירתם עלה כי הם תכננו עשרות פיגועי טרור עממי. כתבי אישום הוגשו נגד חמישה מהחשודים ובהמשך יוגשו נגד פעילים נוספים

מעצר פעילי טרור, ארכיון (AP)

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי חשף באחרונה תשתית של תושבי מזרח ירושלים שהיו מעורבים במספר רב של פיגועי טרור עממי. היום (שני) יוגשו לבית המשפט המחוזי בעיר כתבי אישום נגד חמישה מהמעורבים, ובימים הקרובים יוגשו כתבי אישום נגד פעילים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

חקירת השב"כ, בה הופללו עשרות פעילים, נפתחה בעקבות עלייה בפעילות הטרור בשכונת א-טור במזרח העיר, הכוללת מספר גדול במיוחד של ידויי בקבוקי תבערה, זיקוקים ואבנים ואף השלכת מטענים לעבר כוחות הביטחון ובתי היהודים בא-טור בעת האחרונה.

בנוסף, חברי התשתית היו מעורבים בתקיפת רכב משטרתי לפיזור הפגנות בשכונה באוגוסט האחרון. כתוצאה מהתקיפה הידרדר הרכב לתהום, ונהגו חולץ ממנו בידי חבריו השוטרים.

מחקירות הפעילים עלה כי החל מחודש יולי האחרון פעלה בשכונה תשתית, שבראשה עמד חליל מרוואן ג'יוסי, פעיל פת"ח בן 21 מהשכונה.

התפרעויות במזרח ירושלים, ארכיון (חדשות 2)

מהחקירה עלה עוד כי לאחר מעצרו של ג'יוסי בחודש ספטמבר, הוביל את הפעילות בכר עבד אלמע'רבי, פעיל פת"ח בן 23, ותחת פיקודו המשיכו בייצור מטענים. אלמע'רבי היה אחראי על מימון פעילותה של התשתית ועל אספקת בקבוקי תבערה וזיקוקים לחברי החוליה לצורך פעילותם.

במהלך החקירות עלה כי חלק מהפעולות עלולות היו להסתיים במוות או בפציעה קשה של אזרחים ושל אנשי כוחות הביטחון. עוד עלה, כי ההתארגנות, שפעלה באופן סדיר, שמה לה למטרה לפגוע ברכוש ובנפש של התושבים היהודים ובאנשי כוחות הביטחון.