אשקלון: ראש העיר החדש כבר נערך למתקפת טילים

איתמר שמעוני רק נכנס לתפקיד וכבר נאלץ להתמודד הבוקר עם האתגרים הביטחוניים, בעקבות ירי הגראד. הוא מכין תכניות לזמני חירום, כשעל הפרק: הזזת צופרים, מערכת להפעלות הילדים והורדת המיסוי. "אין ספק שאנחנו מהווים יעד מרכזי", אמר לחדשות 2 Online

פגיעה בבית באשקלון. ארכיון (רויטרס)

מקלטים שהפכו למחסנים, צופרים שהוצבו מעל גני ילדים וגרמו לבהלה ומערכת חינוך לא מתפקדת בזמן נפילות טילים. בצל הרקטה שיורטה הבוקר (ב') על ידי מערכת "כיפת ברזל" מעל אשקלון, ראש העיר הנכנס איתמר שמעוני נערך להתמודדות עם אתגרי הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ב-11 בנובמבר הוא ייכנס רשמית לתפקיד, אבל מאז ההכרזה על ניצחונו בשבוע שעבר, שמעוני כבר מסתובב במשרדי העירייה ומדבר על ה"אני מאמין" שלו. כבר הבוקר לאחר הירי הוא הנחה את קצין הביטחון של העיר לבדוק את המוכנות למתקפת טילים ממושכת.

"אין ספק שהעיר אשקלון היא יעד מרכזי ויש לנו הרבה דברים לעשות", אמר שמעוני לחדשות 2 Online. הוא הדגיש כי השבתות הלימודים בסבבי הלחימה הקודמים גרמו לנזק רב, שכן ההורים נאלצו לא ללכת לעבודה - מה שהשבית את העיר כולה. "אני מתכנן להקים תכנית מערכתית להפעלות לילדים במקלטים".

ראש העיר הנכנס שמעוני (פייסבוק)

"צריכים להיות בראש סדרי העדיפויות של המדינה"

ב-247 חוגי בית שערך עם תושבי העיר הדרומית, הוא שמע תלונות מצדם על מקלטים לא שמישים, צופרים שהוצבו מעל גני ילדים ועוד. עם זאת, הוא מציין כי תפקודו של ראש העיר היוצא בני וקנין היה טוב. לטענתו, אין סיבה שאשקלון לא תקבל את הטבות המיסוי של תושבי עוטף עזה.

"אשקלון היא בלב עוטף עזה מבחינתי, ולא מקובל עלי שאנחנו לא באזור עדיפות. אפעל להקלות במיסוי", מבהיר שמעוני, שאומר כי העיר תיתן את כל הגיבוי לממשלת ישראל. "אנחנו צריכים להיות בראש סדרי העדיפויות של המדינה". לסיום הוא הביע תקווה כי עירו לא תקבל "גשם של רקטות" - אך אמר כי החוסן של התושבים גבוה מאוד. ניצחונו של שמעוני במאבק על ראשות העיר הוגדר כמהפך עם 52.3% על ראש העיר היוצא בני וקנין.