בתגובה לירי: חיל האוויר תקף בעזה

התגובה הישראלית לירי שתי הרקטות לדרום הבוקר לא איחרה לבוא: חיל האוויר תקף שני בורות שיגור עם רקטות מוכנות לשיגור מצפון לעיר עזה. הפלסטינים מדווחים על פצוע אחד. צפו בעמדה שהופצצה

לאחר חודשים של שקט יחסי - שוב סבב אלים בעזה: חיל האוויר תקף הבוקר (ב') מספר מטרות ברצועת עזה, זאת בתגובה לירי הרקטות לעבר יישובי הדרום ביומיים האחרונים ששיאו הבוקר - בירי שתי רקטות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה התרחשה בצפון הרצועה, צפון מערבית לעיר עזה. על פי צה"ל, היעד היה שני בורות שיגור שבהם הוטמנו רקטות מוכנות לירי לעבר ישראל. על פי התקשורת הפלסטינית, אדם אחד נפצע כתוצאה מהתקיפה. עדי ראייה שהיו באזור סיפרו כי במקום הייתה ככל הנראה חוליית שיגור.

בעקבות המקרה, צה"ל העביר לחקלאים באזור הנחייה האוסרת לבצע עבודות סמוך לגדר עד להודעה חדשה. חקלאי אשכול שאדמותיהם נמצאים סמוך לגבול פונו משדותיהם.

מדובר צה"ל נמסר כי התקיפה התבצעה בתגובה לירי תלול המסלול לעבר שטח ישראל וכי זוהו פגיעות מדויקות. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון לפגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול נגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", אמרו בצה"ל. "ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת - ועליו האחריות".

ביישובי הדרום מתחו הבוקר ביקורת על החלטת משרד הביטחון להפסיק את שמירות החיילים ביישובים הצמודים לגבול עם רצועת עזה. "הגזרה שוב מתחממת. הירי הוא עובדה קיימת, מנהרות הטרור הן עובדה קיימת, ניסיונות החדירה הם עובדה קיימת", אמר הבוקר ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר. "לא נוכל לקבל החלטה שגויה זו שמערערת ופוגעת בביטחון ובחוסן התושבים".

בתגובה לירי: חיל האוויר תקף (רויטרס)

תקיפת חיל האוויר התרחשה שעות ספורות בלבד לאחר שרקטה שנורתה לעבר אשקלון יורטה על ידי מערכת "כיפת ברזל". רקטה נוספת נחתה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. בשני האירועים לא נרשמו נפגעים או נזק. יום קודם לכן, נורו שתי פצצות מרגמה מכיוון הרצועה והתפוצצו בשטח בפתוח במועצה האזורית אשכול.

הירי הזה מצטרף לשורה של ניסיונות של ארגוני הטרור ברצועת עזה לפגוע במטרות ישראליות. לפני כשבועיים חשף צה"ל מנהרת תופת משוכללת שנועדה ככל הנראה לחטיפת חייל או לביצוע פיגוע המוני במטרות בתוך שטחי ישראל. ימים ספורים לאחר מכן נטרל כוח צה"ל מטען חבלה רב עוצמה סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה. האירוע התרחש במהלך פעילות שגרתית ויזומה לפתיחת ציר, שבה זוהה המטען, ובהמשך נוטרל ופוצץ באופן מבוקר.