"לאנשי הקבע אין עופר עיני"

ועדת העבודה והרווחה של הכנסת תדון היום בעתידם של אנשי הקבע, לאור ההחלטה להעלות את גיל הפרישה מצה"ל מ-45 לגיל מבוגר יותר. האלופה ברביבאי, ראש אגף כוח האדם בצבא, אמרה בדיון קודם כי חלק ניכר מאנשי הקבע מבקש השלמת הכנסה לאור המשכורות הנמוכות שהצבא מציע בקבע ראשוני. איש קבע: "אין לנו הסתדרות ועופר עיני"

האלופה ברביבאי בדיון הקודם (חדשות 2)

הכנסת תדון היום בשכרם של אנשי הקבע בצה"ל ובאופי השירות שלהם, לאור דרישת האוצר מהצבא להתייעל מחד וטענות הצבא כי חלק ניכר מאנשי הקבע מרוויח שכר נמוך מאוד מאידך. במהלך השנה הקרובה הצבא ייאלץ להתמודד עם קיצוץ של שלושה מיליארד שקל בתקציבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיונים קודמים בנושא אמר יו"ר ועדת העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ (ליכוד): "אני חש מרומה; התניתי את העלאת גיל הפרישה בהחלת הסכמי שכר חדשים ויצירת אופק מתאים להתקדמות לאור שנות השירות שהוספנו, אך משרד האוצר מעכב את התכניות, כי הוא חושש שגמלאי השב"כ והמוסד ידרשו את אותם התנאים. אדרוש הסברים מהשרים הרלוונטיים".

ראש אכ"א האלופה אורנה ברביבאי אמרה בישיבת הוועדה שנערכה בחודש יולי "נעשה כאן מהלך ציני ורק מול הצבא זה אפשרי. משרת הקבע הפך להיות האחרון בשרשרת המזון. אני מלינה שכר לנגדים כבר משנת 2007. אחד מכל ארבעה ממשרתי הקבע מקבלים השלמת הכנסה, איך נבנה ככה צבא בו ישרתו מיטב בנינו?"

"לנו אין עופר עיני"

לקראת הדיון אמר לחדשות 2 online איש קבע בדרגת רב סרן: "מציגים אותנו כגזלנים - אבל זה פשוט שקר, וזה מעליב חושבים שאנחנו עושים משכורות גבוהות ו'דופקים את המערכת' אבל אסור לנו לדבר, להתאגד ולהזדעק. אין לנו הסתדרות, אין לנו עופר עיני, וצריכים להילחם בשבילנו יותר".

קצינה אחרת בדרגת סרן אמרה כי אופק השירות הצבאי הרבה פחות בטוח מבעבר. "נראה כאילו דואגים לנו פחות, וזה מפחיד מבחינה אישית. בהתחלה חשבתי על קריירה. אני נעזרת בהורים שלי כל חודש, הם מופתעים שזה מה שאני מרוויחה, למרות שאני לא בתפקיד שטח".

בדובר צה"ל אומרים כי תגובת צה"ל תובא בפני הוועדה.