סוכל ניסיון סיני לריגול ביטחוני

140 בכירים בתעשיות הביטחוניות בישראל קיבלו לפני מספר שבועות הודעת דואר אלקטרוני שבה הוסוותה תולעת המכונה "סוס טרויאני", המשדרת מידע החוצה מהמחשב. אמצעי ההגנה גילו את ניסיון הפריצה וסיכלו את המהלך, שמאחוריו, כך התברר, עומדות תעשיות ביטחוניות סיניות

מערכת הביטחון סיכלה ניסיון פריצה וריגול תעשייתי מסין: לפני מספר שבועות קיבלו 140 בכירים בתעשיות הביטחוניות המובילות בישראל ובהם ראשי פרויקטים ומנהלים שעוסקים בפרויקטים רגישים ומסווגים ביותר, הודעת דואר אלקטרוני מחברה גרמנית מוכרת שעובדת עם התעשיות הביטחוניות בישראל. התברר, כי זו הכילה תכנת "סוס טרויאני" שלמעשה "שואבת" את המידע מהמחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמצעי ההגנה במחשבים של התעשיות הביטחוניות איתרו וסגרו את ניסיון הפריצה. לאחר מכן נערכה בדיקה רוחבית ונחשפה כמות האנשים שקיבלו את ההודעה. בבדיקה נוספת התברר כי תעשיות ביטחוניות סיניות הן שעומדות מאחורי ניסיון הפריצה שסוכלה. הנהלים בקרב כל הגורמים חודדו במטרה למנוע הישנות מקרים מעין אלה.

בתוך כך, דיווחה הערב (א') סוכנות הידיעות AP כי התקלה ששיבשה לפני מספר שבועות את התנועה במנהרות הכרמל בחיפה היא תוצאה של מתקפת סייבר. בדיווח לא צוין מי עומד מאחורי המתקפה לכאורה, אך מומחים שצוטטו בידיעה סיפרו כי היה זה ניסיון פריצה וחבלה במערכת הכבישים של ישראל. לדיווח אין אישור מכל מקור אחר. 

בחברת כרמלטון המפעילה את מנהרות הכרמל שללו שמדובר במתקפה.