שתי פצצות מרגמה התפוצצו בשטח פתוח בדרום

פצמ"רים שוגרו מרצועת עזה לישראל התפוצצו בשטח פתוח סמוך לגדר המערכת. אין נפגעים ולא נגרם נזק, אך החקלאים באזור התבקשו לעזוב את השטחים החקלאיים בהקדם

שוב לא שקט בדרום (חדשות 2)

השקט שוב הופר בדרום: 2 פצצות מרגמה שוגרו היום (א') בצהריים מכיוון רצועת עזה והתפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים כתוצאה מהירי ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הערכות של גורמי ביטחון, פצצות המרגמה התפוצצו כ-500 מטרים בתוך השטח הישראלי, סמוך לגדר המערכת. החקלאים באזור הונחו לצאת מהשטחים החקלאיים באופן מיידי.

הירי הזה מצטרף לשורה של ניסיונות של ארגוני הטרור ברצועת עזה לפגוע במטרות ישראליות. לפני כשבועיים חשף צה"ל מנהרת תופת משוכללת שנועדה ככל הנראה לחטיפת חייל או לביצוע פיגוע המוני במטרות בתוך שטחי ישראל.

מנהרת הטרור בעזה, ארכיון (חדשות 2)

ימים ספורים לאחר מכן נטרל כוח צה"ל מטען חבלה רב עוצמה סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה. האירוע התרחש במהלך פעילות שגרתית ויזומה לפתיחת ציר, שבה זוהה המטען, ובהמשך נוטרל ופוצץ באופן מבוקר.

גזרת הדרום אינה היחידה שמטרידה את התושבים בתקופה זו. רק בשבוע שעבר התפוצצו שתי פצצות מרגמה בשטח פתוח ברמת הגולן, סמוך למוצב תל פארס, כחלק מזליגה נוספת של מלחמת האזרחים המשתוללת בסוריה. גם במקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.