היום: השרים יחליטו על זהות האסירים שישוחררו

לקראת הפעימה השנייה של שחרור האסירים הביטחוניים הכלואים בישראל, יתכנס היום צוות השרים המיוחד לנושא, כדי להרכיב את רשימת המשוחררים. הרשימה תכלול 26 מחבלים הנחשבים "כבדים", שנכלאו לפני הסכמי אוסלו, ולא יהיו בה ערבים-ישראלים. במקביל תעלה לדיון הצעת החוק של הבית היהודי, לפיה ייאסר שחרור אסירים בזמן מו"מ

שחרור אסירים ביטחוניים, ארכיון (AP)

צוות השרים בנושא שחרור אסירים יתכנס היום (א') כדי לקבוע את זהותם של 26 המחבלים שישוחררו במסגרת הפעימה השנייה של שחרורם מבתי הכלא בישראל, כפי שהתחייבה ישראל עם חידוש המשא ומתן עם הפלסטינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות השרים, בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו, צפוי לאשר את שחרורם של מחבלים שנכלאו לפני הסכמי אוסלו. הרשימה הנוכחית צפויה לכלול מחבלים הנחשבים "כבדים יותר" מאלו ששוחררו בפעימה הראשונה לפני חודשיים, ולא תכלול אסירים ערבים-ישראלים. השחרור צפוי להתבצע בתוך 48 שעות.

במקביל להחלטת הצוות המיוחד, ועדת השרים לענייני חקיקה תצביע היום על הצעת החוק של שהגישה ח"כ אורית סטרוק (הבית היהודי), לפיה ייאסר שחרור אסירים במהלך משא ומתן. שרת המשפטים ציפי לבני המכהנת כיושבת ראש וועדת השרים, ומשמשת גם כיו"ר צוות המשא ומתן הישראלי, עתידה להתנגד להצעת החוק.

שחרור אסירים - תמורת בנייה בשטחים

בשבוע שעבר פורסם כי ראש הממשלה מנסה להפחית את התנגדות הימים לשחרור האסירים הביטחוניים, באמצעות פרסום מכרזים לבנייה ביהודה ושומרון. בפגישתו עם מזכיר המדינה האמריקני ברומא התריע נתניהו בפני קרי כי כבר בשבוע הבא יפורסמו המכרזים לבנייה ביהודה ושומרון והזכיר לו כי מדובר בחלק מהסיכום בפתיחת המשא ומתן. בשיחה אמר נתניהו למזכיר המדינה האמריקני כי הוא עומד בחלקו, וממשיך לשחרר אסירים למרות הפיגועים בשטחים - אותם אבו מאזן לא מגנה.

שחרור האסירים בפעימה הנוכחית צפוי לעורר התנגדות גדולה מבעבר, בעקבות שני מקרי הרצח של חיילים על ידי פלסטינים. כבר בחודש שעבר, זמן קצר לאחר המקרים הטרגיים, שלחו שבעה שרים מכתב משותף לראש הממשלה, ובו קראו לכנס את הממשלה לדיון מחודש על שחרור האסירים.