היסטוריה: מפקד דרוזי ראשון לחטיבת גולני

הרמטכ"ל בני גנץ החליט למנות את אלוף-משנה רסאן עליאן לתפקיד מפקד חטיבת גולני. בכך יפקד על החטיבה לראשונה קצין מהעדה הדרוזית. בעבר הוא שירת כסגן מפקד החטיבה. המינוי טעון את אישור שר הביטחון

אל"מ רסאן עליאן (דובר צה"ל)

הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ אישר היום (ה') סבב מינויים של קצינים בכירים בצה"ל, וביניהם אלוף-משנה רסאן עליאן שימונה למפקד חטיבת גולני וירשום היסטוריה כמפקדה הדרוזי הראשון. המינויים טעונים את אישורו של שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל"מ עליאן פיקד בעבר על גדוד דוכיפת ושירת גם כסגן מפקד חטיבת גולני וכן גדל בחטיבה. בשנים 2008-2009 שימש כמג"ד גדס"ר גולני. ב-2009 מונה למפקד חטיבת המילואים אלכסנדרוני ושירת גם כמח"ט מנשה. כמו כן שירת כסמח"ט החטיבה הדרומית בעזה.

אל"מ עליאן לחם במלחמת לבנון השנייה כסגן מפקד חטיבת גולני ואף נפצע במהלך המלחמה. אל"מ עליאן הינו הדרוזי הראשון המתמנה לתפקיד מפקד חטיבת גולני. הוא נשוי ואב לאחד, מתגורר בשפרעם. "עברנו יחד קורס קצינים באותה מחלקה בבה"ד 1, ניווטנו והתאמנו יחד, והוא רץ יותר מהר ממני, ועל כך אני לא סולח לו עד היום", אמר בתגובה למינוי השר נפתלי בנט. "אנחנו בונים עליך שתביא גאווה לחטיבה 1, ושתשמור על מדינת ישראל".  

מדובר בפעם השנייה בסך הכל בה קצין דרוזי יפקד על חטיבת חי"ר, לאחר שתא"ל עימאד פארס פיקד על חטיבת גבעתי. עוד הוחלט כי מפקד חטיבת הנח"ל הבא יהיה אל"מ אורי גורדין, לשעבר מפקד סיירת מטכ"ל. אל"מ יאיר ולנסקי ימונה למח"ט עקבות הברזל, אל"מ יורם כנפו ימונה למפקד עוצבת גולן, אל"מ ששי עקה ימונה למפקד עוצבת קלע דוד ואל"מ י' ימונה למפקד כנף ההגנה האקטיבית.