יעלון: "שומרים על הקווים האדומים, לא נאפשר העברת נשק"

על רקע הדיווחים על תקיפת חיל האוויר בגבול סוריה-לבנון, אומר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי ישראל לא תאפשר העברת נשק סורי, בדגש על חיזבאללה. "מציבים קווים אדומים", אמר

על רקע הדיווחים בתקשורת הערבית, לפיהם תקפה ישראל שיירת משלוח טילים באזור הגבול בין סוריה ללבנון, אומר היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי ישראל ממשיכה לשמור על הקווים האדומים שלה בנוגע להעברת נשק על ידי משטרו של הנשיא הסורי אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו עוקבים אחרי העניין וממשיכים להקפיד לשמור על הקווים האדומים שלנו באשר לסוריה - לא לאפשר מעבר של נשק איכותי מסוריה לידיים עוינות, בדגש על חיזבאללה. לא לאפשר מעבר כזה של נשק כימי, שעדיין לא היה ניסיון אפילו להעביר. ובוודאי לא להפר את ריבונותנו ברמת הגולן", הבהיר יעלון במהלך ביקורו בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. "כאשר זה קורה כמו לאחרונה, אז יורים ומשמידים את הכלי היורה, במקרה האחרון תותח סורי".

לדברי יעלון, ישראל עוקבת מקרוב אחר ההתרחשות בגבולה הצפוני, ושעד כה לא זוהתה העברת נשק כימי. "יש התחייבות סורית לנוכח הלחץ הבינ"ל להתפרק מהנשק הכימי. עד עכשיו, לפחות, המשטר עומד בהתחייבויות שלו", אמר יעלון. "המבחן יהיה בתוצאה בסוף".

דיווח בתקשורת הערבית: ישראל הפציצה שיירת נשק

הבוקר דיווח העיתון "אל-ג'רידה" היוצא לאור בכוויית כי ישראל תקפה שלשום משלוח של טילים מתקדמים שהיו מיועדים להגיע לארגון חיזבאללה. על פי הדיווח, מפי גורם ביטחוני ישראלי בכיר, התקיפה בוצעה בגבול ישראל-לבנון. לא ברור האם התקיפה לכאורה בוצעה בשטח סוריה או בשטח לבנון. על פי הדיווח, הטילים היו מיועדים להגדיל את מערך הרקטי של חיזבאללה. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווח, שלא ניתן לו אישור ממקורות אחרים.

הדיווח הבוקר מגיע על רקע דיווחים שהתפרסמו בימים האחרונים בלבנון על פעילות של מל"טים ומטוסים ישראלים בשמי המדינה.