דיווח: "צה"ל תקף משלוח טילים מתקדמים מסוריה לחיזבאללה"

עיתון בכווית מצטט גורם ביטחוני ישראלי, שאמר כי מטוסי קרב של חיל האוויר הפציצו שלשום שיירה שהובילה משלוח טילים באזור הגבול בין סוריה ללבנון. לידיעה אין אישור מכל מקור אחר, ולא ברור אם התקיפה בוצעה בשטח סוריה או לבנון

מטוסי קרב של חיל האוויר. ארכיון (רויטרס)

צה"ל שוב סיכל העברת אמצעי לחימה מתקדמים מסוריה לחיזבאללה? העיתון "אל-ג'רידה" היוצא לאור בכוויית דיווח הבוקר (ד') כי ישראל תקפה שלשום משלוח של טילים מתקדמים שהיו מיועדים להגיע לארגון חיזבאללה. על פי הדיווח, מפי גורם ביטחוני ישראלי בכיר, התקיפה בוצעה בגבול ישראל-לבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לא ברור האם התקיפה לכאורה בוצעה בשטח סוריה או בשטח לבנון. על פי הדיווח, הטילים היו מיועדים להגדיל את מערך הרקטי של חיזבאללה. בצה"ל סירבו להתייחס לדיווח, שלא ניתן לו אישור ממקורות אחרים.

הדיווח הבוקר מגיע על רקע דיווחים שהתפרסמו בימים האחרונים בלבנון על פעילות של מל"טים ומטוסים ישראלים בשמי המדינה.

מזכ"ל חיזבאללה נסראללה (רויטרס)

ביולי האחרון: "צה"ל הפציץ מחסן טילים בסוריה" 

בחודש יולי האחרון דווח בכלי תקשורת זרים כי חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג יאחונט בעיר החוף לטקיה שבסוריה. גורמים אמריקניים אישרו כי מדובר בתקיפה ישראלית והסבירו כי הטילים הרוסים היוו איום על ספינות חיל הים הישראלי.

גם בתחילת חודש מאי דווח על לפחות שתי תקיפות ישראליות לכאורה שבוצעו בשטח סוריה. היעד של אחת התקיפות היה מרכז המחקר ג'רמיה הסמוך לבירה דמשק - המקום שבו תקפה ישראל לכאורה, גם בחודש ינואר.

על פי ההערכות מטרת התקיפה הנוספת הייתה משלוח טילים אירניים שהיו בדרכם לכוחות חיזבאללה. ישראל לא אישרה באופן רשמי את התקיפה, אך ראשי מערכת הביטחון ובהם השר משה בוגי יעלון הבהיר כי "ישראל תעשה כל שיידרש כדי למנוע העברת נשק מסוריה לידי ארגוני טרור. עצרנו זאת בעבר ונמשיך לעשות כך גם בעתיד".