בילעין: חוסל המחבל שהתבצר במערה

במהלך פעילות למעצר מבוקשים החלו חילופי אש בין פלסטיני שהתבצר במערה ללוחמי צה"ל שהקיפו אותו. בתום חילופי הירי חיסל כוח ימ"מ את המחבל. ההרוג הוא ככל הנראה מוחמד עסאי, ממתכנני פיגוע המטען בתל אביב ב"עמוד ענן"

המערה בה התבצר המחבל בבילעין (חדשות 2)

מחבל התבצר הבוקר (ג') בתוך מערה בכפר בילעין. חילופי אש התפתחו במקום בינו לבין לכוחות צה"ל ובסיומם - חוסל המחבל. אין נפגעים מכוחות צה"ל בתקרית. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזיהוי ראשוני של הכוחות בשטח עולה כי ההרוג הוא מוחמד עסאי, ממתכנני פיגוע המטען בתל אביב במהלך מבצע עמוד ענן. עסאי הוא פעיל ג'יהאד אסאלמי שישב בעבר בכלא הישראלי. מאז הפיגוע בתל אביב הוא התנהג כמבוקש והסתתר. בפעילות ארוכה ומאומצת של השב"כ הצליחו לאתר אותו, לעקוב אחריו ולשים עליו את ידם הבוקר.

האירוע התרחש לאחר שכוח מיוחד של צה"ל היה בפעילות למעצר מבוקשים. הכוח, בפיקודו של מפקד חטיבת בנימין אל"מ יוסי פינטו, ובשיתוף שב"כ, כיתר את המערה בה התבצר המחבל. החיילים קראו לפלסטיני להסגיר את עצמו - אך הוא המשיך בירי. לבסוף הוא חוסל בידי כוח ימ"מ. לאחר התקרית התפתחו במקום הפרות סדר ופלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות צה"ל.    

במהלך הפעילות בגזרת בילעין וכפר נעמה נעצרו שני מבוקשים. הפלסטינים מדווחים כי מדובר בוויליאם אבו עדיף, מחבל מהחמאס ומוחמד סייף מחבל מהג'יהאד האסלאמי. שניהם שוחררו לאחרונה מהכלא הישראלי ושבו לפעילות טרור. הם הועברו לחקירת שב"כ.