סוכל פיגוע בגבול הרצועה: כוח צה"ל ניטרל מטען חבלה סמוך לגדר

במהלך פעילות שגרתית של כוח צה"ל סמוך לגדר המערכת בעזה, איתרו החיילים מטען חבלה גדול שהוסתר במקום. כוחות גדולים שהוזעקו נטרלו את המטען. "גורמי טרור ממשיכים לנצל את השטח לתכנון פיגועים", מתריע גורם צבאי

ניסיון נוסף לפגוע בחיילים (רויטרס)

נמשכים ניסיונות הפיגוע בגזרת עזה: כשבוע לאחר חשיפת מנהרת הטרור סמוך לקיבוץ עין השלושה, ניטרלו היום (ב') כוחות צה"ל מטען חבלה רב עוצמה סמוך לגדר המערכת במרכז הרצועה. לא היו נפגעים בתקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך פעילות שגרתית ויזומה לפתיחת ציר הבוקר, זיהו חיילי הנדסה של החטיבה הדרומית את מטען החבלה, שהוסתר סמוך לגדר המערכת. כוחות גדולים שהוזעקו למקום נטרלו את המטען ובהמשך יוחלט האם לפוצץ אותו באופן מבוקר או להעבירו לבדיקה.

בדובר צה"ל מדגישים היום כי ארגוני הטרור הפלסטינים ממשיכים בניסיונותיהם לבצע פיגועים נגד מטרות ישראליות. "גורמי הטרור ממשיכים לנצל את השטח סמוך למערכת בתכנון פיגועים כנגד הכוחות", אמר גורם צבאי.

מנהרת הטרור, ארכיון (חדשות 2)

חמאס: המנהרה נועדה לחטיפת ישראלים

אמש הודו בחמאס לראשונה כי הם אלה שעמדו מאחורי חפירת המנהרה שנחשפה בשבוע שעבר. "פעילי הזרוע הצבאית של חמאס אחראים למנהרה", אמר דובר הארגון. "המנהרה נחפרה מתוך מאמץ לנסות ולכפות על ישראל לשחרר כמה מבין אלפי האסירים המוחזקים בבתי הסוהר שלה".

המנהרה שנחפרה מדרום רצועת עזה והגיעה למרחק של כשני קילומטרים לתוך השטח הישראלי גרמה לבהלה רבה בקרב תושבי קיבוץ עין השלושה. בצה"ל הגדירו אותה כאחת המשוכללות והארוכות שאותרו בשנים האחרונות, היא הכילה כבלי חשמל ושימשה לניסיון פיגוע או חטיפת חייל.