בחמאס הודו: חפרנו את מנהרת הטרור כדי לחטוף חיילים

יותר משבוע לאחר שנחשפה בידי צה"ל, הודה הלילה ארגון חמאס כי הוא זה העומד מאחורי חפירת מנהרת הטרור שנחפרה מתוך שטח הרצועה לתוך שטח ישראל, סמוך לקיבוץ עין השלושה. דובר חמאס: "רצינו לחטוף חיילים או אזרחים כדי להביא לשחרור עוד אסירים מבתי הכלא בישראל"

מנהרת הטרור שנחשפה, בשבוע שעבר (רויטרס)

מנהרת הטרור מעזה נחפרה כדי להביא לשחרור מחבלים: יותר משבוע לאחר שנחשפה סמוך לקיבוץ עין השלושה הסמוך לרצועת עזה, בחמאס הודו הלילה כי הם אלה שעמדו מאחורי חפירת מנהרת הטרור המשוכללת משטח הרצועה לתוך שטח ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פעילי הזרוע הצבאית של חמאס אחראים לחפירת המנהרה", הודה דובר הזרוע הצבאית, אבו עוביידה, בראיון שהעניק לתחנת הרדיו של התנועה, "אל אקצה".

המנהרה, שנחשפה בסמוך ליום השנה השני לשחרורו של גלעד שליט משבי חמאס, כונתה בידי הארגון "מנהרת חאן יונס" ונועדה לשמש לשחרורם של אסירים נוספים - ככל הנראה באמצעות חטיפת אזרח או חייל ישראלי נוסף משטח ישראל - והברחתו דרך המנהרה לתוך רצועת עזה.

"המנהרה נועדה לשחרור האסירים". פעילי חמא (רויטרס)

"המנהרה נחפרה מתוך מאמץ לנסות ולכפות על ישראל לשחרר כמה מבין אלפי האסירים המוחזקים בבתי הסוהר שלה", אמר אבו עוביידה. זאת לאחר שישראל שחררה, כאמור, למעלה מ-1,000 אסירים תמורת שחרורו של שליט באוקטובר 2011, לאחר למעלה מ-5 שנים בשבי.

בסוף השבוע האחרון איים אבו עוביידה כי "שליט לא היה הראשון ולא יהיה האחרון בכל הקשור לרצון של הגדודים לחטוף חיילים נוספים. המנהרה האחרונה שנחשפה היא ניצוץ נוסף של תקווה בכל הקשור לשחרור אסירים. ההתנגדות הצליחה להחזיר את שליט אחרי חמש שנים, זאת למרות כל היכולות המודיעיניות של האויב". 

חמאס ביום השנה לעסקת שליט: "נעשה הכל כדי לשחרר את כל האסירים"

שליט בשבי חמאס, ספטמבר 2009 (חדשות 2)
בשבוע שעבר, במלאת שנתיים ליום שחרור שליט, התייחסו בחמאס למנהרת הטרור שנחשפה - ושאמורה הייתה לשמש לחטיפת ישראלים נוספים. סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, התייחס לחשיפת מנהרת הטרור סמוך לקיבוץ עין השלושה: "לא היינו יכולים להביא לשחרור אלף אסירים ללא מנהרות כאלה שסייעו לחטיפת גלעד שליט", צייץ מרזוק בחשבון הטוויטר שלו.

"המנהרה שנחשפה על ידי ישראל עלתה בדם רב, בכסף ובמאמצים רבים", הוסיף אבו-מרזוק, "אך כל אלו מתגמדים לעומת שחרור האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי הכלא בישראל".

בהודעה שפרסם בסוף השבוע ארגון חמאס באתר האינטרנט שלו, נכתב כי "ההתנגדות תימשך עד שתיפסק יהירותו של האויב ותפיסתו שלפיה הוא בלתי מנוצח. אם האויב חושב שהוא יכול לעקור את שורשי ההתנגדות הפלסטינית באמצעות טרור ופשעים ומצור - אנשי ההתנגדות של חמאס יפעלו בגבורה במטרה להרתיעו".

"הם חושבים שחמאס ויתר על ההתנגדות - אך לא כך הדבר. שחרור האסירים עדיין נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ונוסיף לפעול בכל האמצעים כדי לרוקן את בתי הכלא הישראליים מאסירים פלסטינים", נכתב בנוסף. בהודעת הארגון צוין עוד כי אנשיו לא ישקטו "עד שנשחרר את אחרון אסירינו. מי שביצע את החטיפה והביא לשחרור האסירים אז - מרתיע את ישראל ומערער את ביטחונה".