חמאס: "שליט לא היה החטוף האחרון"

במלאת שנתיים לעסקת שליט, פרסם הארגון הודעה באתר האינטרנט שלו ולפיה הוא אינו מתכוון לנוח "שנשחרר את אחרון אסירינו. מי שביצע את החטיפה אז והביא לשחרור האסירים - מרתיע את ישראל ומערער את ביטחונה"

שנתיים לעסקת שליט: "ההתנגדות תימשך" (רויטרס)

שנתיים לעסקת שליט - ובחמאס ממשיכים לשגר איומים לעבר ישראל: בהודעה שפרסם הערב (ו') הארגון באתר האינטרנט שלו, נכתב כי "ההתנגדות תימשך עד שתיפסק יהירותו של האויב ותפיסתו שלפיה הוא בלתי מנוצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אם האויב חושב שהוא יכול לעקור את שורשי ההתנגדות הפלסטינית באמצעות טרור ופשעים ומצור - אנשי ההתנגדות של חמאס יפעלו בגבורה במטרה להרתיעו", נכתב באתר. "הם חושבים שחמאס ויתר על ההתנגדות - אך לא כך הדבר. שחרור האסירים עדיין נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו ונוסיף לפעול בכל האמצעים כדי לרוקן את בתי הכלא הישראליים מאסירים פלסטינים".

בהודעת הארגון צוין עוד כי אנשיו לא ישקטו "עד שנשחרר את אחרון אסירינו. מי שביצע את החטיפה והביא לשחרור האסירים אז - מרתיע את ישראל ומערער את ביטחונה".

בסוף ההודעה, ציינו כי "ההתנגדות היא הדרך והבחירה היחידות של העם הפלסטיני לבידוד הכיבוש הישראלי ולשחרור האסירים וכל המקומות הקדושים".

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו-עוביידה, אמר כי "שליט לא היה הראשון ולא יהיה האחרון בכל הקשור לרצון של הגדודים לחטוף חיילים נוספים". הוא הוסיף, כי "המנהרה האחרונה שנחשפה היא ניצוץ נוסף של תקווה בכל הקשור לשחרור אסירים. ההתנגדות הצליחה להחזיר את שליט אחרי חמש שנים, זאת למרות כל היכולות המודיעיניות של האויב".

"סייעה לחטיפת שליט". המנהרה (רויטרס)

חמאס על מנהרת הטרור שנחשפה: "מנהרות כאלה סייעו לחטיפת שליט"

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו-מרזוק, התייחס השבוע לראשונה לחשיפת מנהרת הטרור סמוך לקיבוץ עין השלושה, ונטל באופן בלתי ישיר אחריות על חפירתה. "לא היינו יכולים להביא לשחרור אלף אסירים ללא מנהרות כאלה שסייעו לחטיפת גלעד שליט", צייץ מרזוק בחשבון הטוויטר שלו.

"המנהרה שנחשפה על ידי ישראל עלתה בדם רב, בכסף ובמאמצים רבים", הוסיף אבו-מרזוק, "אך כל אלו מתגמדים לעומת שחרור האסירים הפלסטינים הכלואים בבתי הכלא בישראל".

עם חשיפת המנהרה התייחס גם דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו-עוביידה, למוטיבציה שמאחורי חפירת המנהרות. "הרצון הגובר של אנשי ההתנגדות חשוב יותר מכל מנהרה החפורה בחולות, זאת המנהרה הראשונה ואליה יתווספו עוד אלפים", אמר אבו-עוביידה. "הרצון שמניע את ההתנגדות מסוגל להביא לחפירת מנהרות נוספות רבות".