דיווח: ישראל שוקלת השמדת טילים שהועברו לחיזבאללה מסוריה

גורם בטחוני ישראלי המצוטט בעיתון "אל ג'רידה" הכוויתי טוען כי טילים מדויקים וארוכי טווח הועברו לאחרונה מסוריה לידי חיזבאללה. לדברי הגורם הבטחוני המקורב על פי הדיווח לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון, ישראל שוקלת להשמיד את הטילים המאוחסנים בבקעת הלבנון, שמסוגלים להגיע לטווח של 1,500 קילומטרים

ישראל שוקלת להשמיד ארסנל הטילים? (AP)

ישראל שוקלת להשמיד טילים מדויקים וארוכי טווח שהועברו מסוריה לחיזבאללה - כך דיווח הבוקר העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח המיוחס לגורם בטחוני ישראלי בכיר, סוריה העבירה לאחרונה לרשות ארגון הטרור הלבנוני טילים מדויקים וארוכי טווח המסוגלים להגיע עד לטווח של 1,500 קילומטרים. עוד דווח בעיתון כי ישראל שוקלת לפעול על מנת להשמידם.

הדיווח מיוחס לגורם ישראלי המקורב לכאורה לשר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שאמר כי הטילים שהעבירה סוריה לחיזבאללה מאוחסנים כעת באזור בקעת הלבנון. לדברי הגורם, מדובר במידע מהימן לפיו מותקנים על הטילים מנגנונים של שליטה ממרחק. עוד הוסיף הגורם המצוטט בעיתון, כי מדובר בטילים שתוצרתם בסין ושפותחו מאוחר יותר באירן - זאת בטרם הועברו לסוריה - וממנה לחיזבאללה בלבנון.

עוד פורט בידיעה כי בישראל מודעים למקום הימצאם של הטילים ואף שוקלים לפעול על מנת להשמיד את ארסנל הטילים ארוכי הטווח. בהקשר לכך, צוטטו דבריו של הרמטכ"ל בני גנץ מכנס באוניברסיטת בר אילן בשבוע שעבר, בו התריע מתרחיש אימים לפיו טיל עשוי להיות משוגר לעבר בסיס הקריה בתל אביב.