דיווח: אחי המחבל שפרץ לבסיס - ביצע פיגוע דריסה ב-2009

ארבע שנים אחרי שאחיו, מרעי רדיידה, ביצע פיגוע דריסה באמצעות טרקטור סמוך לקניון מלחה בירושלים, פרץ יוסף אל-רדיידה לבסיס רמה שמצפון לבירה, לא שעה לאזהרות החיילים - ונורה מאש שנפתחה לעברו

"גם אח המחבל ביצע פיגוע בטרקטור" (דובר צה"ל)

הפלסטיני שניסה לחדור אמש (ה') עם טרקטור לבסיס רמה צפונית ירושלים ונורה למוות, הוא אחיו של מחבל שביצע גם הוא פיגוע דריסה באמצעות טרקטור בירושלים, בשנת 2009 - כך מפרסמת סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהפרטים עולה כי המחבל שביצע את ניסיון הפיגוע הוא יוסף אל-רדיידה, בן 30. אחיו, מרעי אל-רדיידה, פגע בחודש 2009 באוטובוס ובניידת משטרה בשעה שנהג בטרקטור סמוך לקניון מלחה בירושלים. הוא גרם לפציעתם של שני שוטרים בטרם נורה למוות.

פיגוע הדריסה בירושלים (רויטרס)

על פי גורם צבאי בכיר בגזרה, ששוחח  עם כתבים צבאיים - אתמול סמוך לשעה 19:00 הגיע מחבל נהוג בטרקטור לכיוון מחנה רמה ונעצר בסמוך לש.ג. כאשר השומר זיהה אותו, הוא יצא לכיוונו על מנת לברר במה מדובר. בשלב זה ניסה המחבל לדרוס אותו. הטרקטור נע לכיוון עמדת השמירה ופגע בעמדה ובחייל, שעף למרחק מספר מטרים כתוצאה מעוצמת הפגיעה.

"לא הייתה התרעה מיוחדת"

מפת האזור (אתר mapa)
לאחר שנכשל בניסיונו לפגוע בחייל, המשיך המחבל בנסיעה פראית לתוך הבסיס, עד לעומק של 50 מטרים, שם פגע בכלי רכב נוסף. שני לוחמים מיחידת תותחנים ששמעו את ההתרחשות פתחו באש לכיוון המחבל וניטרלו אותו. "הזיהוי היה מהיר והיה ברור שהם נמצאים באירוע חבלני", אמר הגורם הצבאי. רופאים צבאיים העניקו לפלסטיני טיפול רפואי במחסום קלנדיה הסמוך, אך לבסוף קבעו את מותו. כוחות גדולים של צבא הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות התקרית החמורה.

"אנו משלימים כעת מספר פעילות, בהן בדיקות נוספות ותגבור של האזור על מנת למנוע אירועים במעגל הקרוב ובכל האזור העוטף את ירושלים", אמר. "לא הייתה לנו התרעה מיוחדת, אך רצף האירועים האחרונים באוגדה בהחלט חידד אותנו". לדברי הבכיר הצבאי, אין הסבר ברור לרצף האירועים בגזרה בשבועות האחרונים. "מבחינתנו זה משנה את תמונת המצב ואנו רואים את התקופה האחרונה בחומרה רבה".

על רקע שורת הפיגועים האחרונים שיצאו משטחי יהודה ושומרון, וחשיפת מנהרת הטרור בעזה, אמר בתחילת השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי במערכת הביטחון מזהים עלייה בפעילות הטרור בשבועות האחרונים. עם זאת הדגיש נתניהו כי "השילוב של הפעילות והמדיניות שלנו הביאו לכך שהשנה הזאת היא השקטה ביותר מזה למעלה מעשור".