פלסטיני ניסה לפרוץ לבסיס עם טרקטור - ונורה למוות

חיילי צה"ל בבסיס רמה, צפונית לירושלים, הבחינו באיש והחלו בנוהל מעצר חשוד. משלא ענה לקריאותיהם, פתחו לעברו באש. הפלסטיני נפצע אנושות ובהמשך נקבע מותו בשטח. חייל צה"ל נפצע באורח קל מפגיעת הטרקטור. כוחות גדולים של צבא הגיעו למקום והחלו בחקירת התקרית

זירת האירוע מחוץ לבסיס רמה (דובר צה"ל)

חשד לניסיון פיגוע: פלסטיני נורה הערב (ה') למוות על ידי חיילי צה"ל, לאחר שהתקרב עם הטרקטור שלו לגדר מחנה רמה צפונית לירושלים. חייל צה"ל נפצע באורח קל מפגיעת הטרקטור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפת האזור (mapa)
מחקירה ראשונית עולה כי הפלסטיני הגיע עם הטרקטור לפתח הבסיס ופנה לש"ג שעמד במקום. לאחר מכן נכנס הש"ג על מנת לטלפן ולשאול האם הטרקטור רשאי להיכנס לבסיס. בשלב זה ניצל הפלסטיני את תזוזתו של החייל, פרץ את המחסום והחל בנסיעה מהירה לתוך הבסיס.

הטרקטור בבסיס רמה (דובר צה"ל)
החייל החל לרדוף אחרי הטרקטור וקרא לו לעצור, אך הנהג המשיך בנסיעה פראית, תוך שהוא פוגע בכלי רכב בתוך הבסיס. אל החייל הצטרף קצין שהיה בקרבת מקום. השניים פתחו באש לעבר נהג הטרקטור. רופאים צבאיים העניקו לפלסטיני טיפול רפואי במחסום קלנדיה הסמוך, אך לבסוף קבעו את מותו. כוחות גדולים של צבא הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות התקרית החמורה.

על רקע שורת הפיגועים האחרונים שיצאו משטחי יהודה ושומרון, וחשיפת מנהרת הטרור בעזה, אמר בתחילת השבוע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי במערכת הביטחון מזהים עלייה בפעילות הטרור בשבועות האחרונים. עם זאת הדגיש נתניהו כי "השילוב של הפעילות והמדיניות שלנו הביאו לכך שהשנה הזאת היא השקטה ביותר מזה למעלה מעשור".

בחודש האחרון: שורה של פיגועי טרור נקודתיים

פתח המנהרה שנחשפה (רויטרס)
בשבוע שעבר חשף צה"ל מנהרה שנחפרה בדרום רצועת עזה והגיעה מהשטח הפלסטיני עד לאזור קיבוץ עין השלושה. במערכת הביטחון מעריכים שהמנהרה, אחת המשוכללות והארוכות שאותרו בשנים האחרונות, יועדה לביצוע חטיפת חייל או הפעלת מטעני חבלה.

בשיחה עם חדשות 2 אמר גורם צבאי כי לא מדובר במנהרה היחידה שנחשפה בעת האחרונה, וכי ארגוני הטרור ממשיכים במאמצים לנסות לחדור לשטח הישראלי. "המנהרה, שאורכה כקילומטר, היא אחת המרשימות והמורכבות שנחשפו אי פעם", אמר.

בשבועות האחרונים התרחשו שורה של אירועי טרור שיצאו משטח הרשות הפלסטינית. בסוף השבוע האחרון נרצח אל"מ (במיל') שריה עופר מחוץ לביתו ביישוב ברוש בצפון בקעת הירדן. זמן קצר לאחר מכן נעצרו חמישה פלסטינים החשודים במעורבות במקרה.

בחודש שעבר נהרג סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל, חייל בן 20 מטירת הכרמל, שנפגע מירי סמוך למערכת המכפלה בחברון. ימים ספורים קודם לכן נרצח סמל תומר חזן ז"ל, על ידי תושב קלקיליה שהתכוון לסחור בגופתו על מנת לשחרר את אחיו, פעיל תנזים הכלוא מזה 10 שנים בישראל.