שטייניץ: "לא נגיע להסדר עם הפלסטינים בלי הפסקה מוחלטת של ההסתה"

השר לעניינים אסטרטגיים יובל שטייניץ נתן סקירה בוועדת חוץ וביטחון אודות ההסתה נגד ישראל ברשות, אל מול התהליכים המדיניים המתגבשים. שטייניץ הבהיר כי לא רק ממשלת חמאס אחראית לקריאות להשמדת ישראל, אלא גם אנשי הרשות עצמם

הסתה נגד ישראל בעזה, ארכיון (רויטרס)

על רקע המשא ומתן המדיני המתקיים בחודשים האחרונים, השר לעניינים אסטרטגיים יובל שטייניץ מתח הבוקר (ד') ביקורת על הלך הרוח ברשות הפלסטינית, שמעודד הסתה נגד ישראל. "ההסתה מערערת את הסיכוי להגיע לשלום אמת", התריע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר שטייניץ הגיע לישיבת ועדת חוץ וביטחון והעביר לחברי הכנסת סקירה אודות ההסתה בשטחי הרשות הפלסטינית. "כולנו מודעים להסתה וצריך לשנות את הדבר מדובר פה בתרבות שלמה", הדגיש. "זה לא חמאס, זאת הרשות הפלסטינית והמסרים שמשודרים הם השמדת ישראל".

"לעניין ההסתה יש חשיבות עצומה, במיוחד כאשר אנחנו רוצים להגיע להסדר עם הרשות", הוסיף השר לעניינים אסטרטגיים. "אני לא חושב שאפשר להביא את תהליך השלום לסיום מוצלח בלי הפסקה מוחלטת של ההסתה. מי שרוצה שלום אמת שבו העולם הערבי והפלסטיני מקבל את ישראל, צריך להכיר בזכותה של ישראל כמדינה יהודית".

השר יובל שטייניץ (רויטרס)

לאחר הצגת הנתונים הציע יו"ר הוועדה אביגדור ליברמן, כי אלה יוצגו לצוות המשא ומתן הישראלי: "ההסתה נמצאת ב-80 אחוז מהשידורים בטלוויזיה הפלסטינית. השאלה היא האם אנחנו יכולים למצוא בארבע השנים שידור שקורא לשלום? התשובה היא לא, זה לא היה".

בפתח ישיבת הוועדה התייחס השר שטייניץ גם לשיחות המעצמות עם אירן ויצא בהצהרה מפתיעה יחסית כשאמר כי "מבחינת ישראל, אירן יכולה להחזיק בכור גרעיני לצרכי שלום, אבל שהדלק הגרעיני ייקנה ממדינות אחרות. אם יהיה הסכם שירחיק את אירן מנשק גרעיני, על פי המודל של פירוק לוב מיכולות גרעיניות, אנחנו נברך על כך. אך אנחנו עוקבים אחר התהליכים בדאגה שז'נבה 2013 תהפוך למינכן 1938".