פולי יצא, אלמוז נכנס: "לא עסק ביחסי ציבור לרמטכ"ל"

הם הכירו לראשונה והתחברו בעזה, והיום החליפו רשמית בתפקיד. דובר צה"ל היוצא יואב (פולי) מרדכי העביר את הדגל לתא"ל מוטי אלמוז. במהלך כהונתו הוא שינה את פני החטיבה בתחום הניו-מדיה, הצילום ועוד. גורם בצה"ל: הוא לא עסק ביחסי ציבור לבכירים ודאג לדרג השטח

טקס החילופים, הבוקר (חדשות 2)

סקר מדד הדמוקרטיה הישראלית לשנת 2013 שפורסם לאחרונה היה סיום מתוק לדובר צה"ל היוצא יואב (פולי) מרדכי, עם 90.9% אמון בצה"ל. בימים שהחל את תפקידו, מערכת "כיפת ברזל" יירטה לראשונה גראד, ורק הבוקר פוצצה בידי כוחות הנדסה שלוחה של מנהרת טרור שהתפוצצה לפני מבצע "עמוד ענן". בתחילת דרכו הוא גם נאלץ להתמודד עם פרשת "הרפז".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעת שנבחר לדובר צה"ל, היו שפקפקו באיש המודיעין בעל הכומתה הירוקה שאין לו ידע מוקדם בתקשורת, אך במהלך הדרך, הוא הפתיע רבים. בין היתר, במהלך כהונתו החל לפעול חמ"ל ויזואלי שמביא את צילומי התצפיות והחוזי מכלל צה"ל, כך שבאירועים מבצעיים ובחירום ניתן יהיה לבחור את החומרים ולהעבירם לכלי התקשורת.

בנוסף, לפני כחודשיים הוקמה פלגת הלוחמים המבצעית בה צלמי וידאו, שעברו הכשרת לוחמים בבא"ח גולני והכשרת צילום. צלמים אלה מוצבים בפיקודים, מצטרפים לפעילויות המבצעיות ולאימונים מדי יום וכך מופצים חומרים מהשטח. הוא גם שם דגש על תחום הניו-מדיה, שהתפתח מאוד במהלך כהונתו. נציגי דובר צה"ל מוצבים היום בכלל החטיבות והאוגדות מתוך הבנת החשיבות של התקשורת בשדה הלחימה המודרני ומחוברים למפקדים ולנעשה ביחידות השונות.

גורמים בצה"ל הבהירו כי תא"ל מרדכי לא עסק ביחסי ציבור של בכירים בצבא ושל הרמטכ"ל בני גנץ, אלא שם את הדגש על דרג השטח - מפקדי הפלוגות, הגדודים והחטיבות. "הוא לא היה דובר של איש אחד אלא של כולם, בו המעשה הוא החשוב ולא האיש שעומד מאחוריו", אמר אחד הגורמים. "לא נפלנו פעם אחת אפילו באמינות". לדבריו, פולי היה בקשר יום יומי עם מפקדי גדודים ודרג השטח, כחלק מתפיסתו.

הטקס בלשכת הרמטכ"ל, אתמול (דובר צה"ל)

"חברות שהתחילה אי שם בעזה"

"שנתיים וחצי של מסע מיוחד מאוד, במחוזות חדשים, מגיע היום אל קו הסיום", אמר הדובר היוצא בטקס שנערך הבוקר בבסיס הקריה בתל אביב. "כשהתחלתי לומד את תחום הדוברות והתודעה הצה"לית, נגלה אלי עולם מרתק ורב משמעות שחלקיו המשתקפים מבעד לעדשת המצלמה, כמעט שוליים".

תא"ל מוטי אלמוז, שנכנס היום לתפקיד דובר צה"ל, הודה לפולי: "לוחמים ומפקדים מבקשים היום, פולי - ברגעים המיוחדים האלה, להודות. להודות על האמינות, על ההוגנות, על השכל".

"באופן אישי אני מודה לך על החברות", הוא אמר. "חברות שהחלה אי שם בעזה, בימים אחרים. ספק גדול אם מישהו מאיתנו הפליג אז בדמיונו אל תרחיש בו לימים נעמוד כאן שנינו, אחרי שעברנו במקומות הכל כך שונים מהם הגענו, בטקס החלפת דובר צה"ל". בטקס נכחו קציני וחיילי חטיבת דובר צה"ל ודוברי צה"ל לשעבר ח"כ נחמן שי ואבי בניהו.