נגד בצה"ל הואשם בגניבה מחברו

מכת הגניבות בצה"ל נמשכת: נגד בדרגת רס"ל הואשם שגנב מהחדר של חברו, נגד אחר בבסיס, 4000 שקלים במזומן. בעקבות הודאתו בסעיפי האישום, נגזרו על הנגד 3 חודשי מאסר שיומרו לעבודות צבאיות, וקנס של 2000 שקלים

גנב 4000 שקלים. אילוסטרציה (חדשות 2)

צה"ל מקפיד לשמור על ערך הרעות בקרב חייליו, אך עם זאת, ישנם כאלו שלא עומדים בכללים. במקרה הזה, נגד בדרגת רס"ל הורשע בבית דין צבאי בעבירות של גניבה מחייל והתנהגות שאינה הולמת לאחר שהודה במעשים שיוחסו לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנגד הואשם בכך שנכנס לחדרו של נגד אחר מיחידתו דרך החלון, פתח את ארוניתו והוציא מתוך ארנקו סכום כסף בסך של 4,000 שקלים במזומן. לאחר מכן, הנגד עזב את המקום כאשר הכסף ברשותו.

בית הדין הצבאי החליט לאמץ את הסדר הטיעון שנקשר בין הצדדים, והשית על הנאשם שלושה חודשי מאסר לריצוי בדרך של עבודה צבאית, קנס בסך של 2,000 שקלים והורדה לדרגת טוראי.

עו"ד עידן דביר (יואב חסקלוביץ')

מהפרטים עולה כי טרם הגשת כתב האישום, השיב הנאשם את סכום הכסף שניטל על ידו למתלונן, ואחר הרשעתו ובטרם נשמעו הטיעונים לעונש, סיים הנאשם מיוזמתו את שירותו הצבאי.

סנגורו של הנגד המורשע, עו"ד עידן דביר, ממשרד עורכי הדין סבוראי-דביר, מסר בתגובה כי "מדובר במעשה מתיחה בין שני חברים, ולראיה הנגד החזיר את סכום הכסף בתוך זמן קצר ביותר. הנגד לא יישא רישום פלילי נוכח התיקון לחוק השיפוט הצבאי ולמעשה חרף מעידה זו, מדובר באדם נורמטיבי לגמרי".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv