דובר צה"ל החדש: תא"ל מוטי אלמוז

תא"ל מוטי אלמוז נכנס היום לתפקיד דובר צה"ל, במקום יואב (פולי) מרדכי ששירת בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות. שר הביטחון: פולי הצליח למרות למרות שלא היה לו רקע תקשורתי. גם לאלמוז אין רקע בתקשורת

טקס החילופים, הבוקר (דובר צה"ל)

דובר חדש לצבא: תת-אלוף מוטי אלמוז יחליף החל מהיום בתפקידו את תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, שמכהן בתפקיד דובר צה"ל בשנתיים וחצי האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בטקס חגיגי שנערך הבוקר (ב'), במעמד שר הביטחון, הרמטכ"ל וחברי פורום מטכ"ל אלמוז מונה לתפקיד, לאחר שבשנים האחרונות שימש כראש המנהל האזרחי ביהודה ושומרון.

"אלה היו שנתיים וחצי של מסע מיוחד מאוד, במחוזות חדשים, אשר מגיע היום לקו הסיום", אמר דובר צה"ל היוצא, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי. "פעלנו בהקפדה יתרה לשקף את העשייה של צה"ל - באמת, בשוויון ובהגינות. חטיבת דובר צה"ל מבצעית יותר מתמיד, אנשיה כיום פרוסים בכל חטיבות השטח ובכל האוגדות המרחביות"

דובר צה"ל הנכנס, תת-אלוף מוטי אלמוז אמר כי הוא מודה לפולי על קבלת מערך מקצועי, ערכי ומרשים: "אני יודע מקרוב עד כמה עבדת קשה כדי להגיע לתוצאות אליהן הגעת. בשמי ובשם מערך הדוברות בצה"ל אני מבקש להגיד לך תודה".

הרמטכ"ל גנץ בירך את הדובר היוצא ואמר כי הוא מילא את התפקיד בהצלחה מוחלטת: "זהו תפקיד הדורש תבונה ורגישות, ואתה, פולי, ידעת להביא תכונות אלו לתפקיד כאשר לנגד עינייך טובת צה"ל ומשרתיו". שר הביטחון יעלון הצטרף לדברים ואמר כי "פולי הצליח בתפקיד למרות שהגיע אליו ללא רקע תקשורתי. הוא שמר על הערכים כמי שמחויב לאתיקה ולהיותו קצין".

תת-אלוף אלמוז (46) הוא נשוי, אב לחמישה ילדים ומתגורר בכפר תבור. הוא התגייס בשנת 1985 לחיל הנדסה וכיהן בתפקידים שונים בחיל. לאחר מכן הוא פיקד על חטיבת הבקעה ושימש כראש מטה פיקוד המרכז. הוא בעל תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון ותואר שני בלימודי צבא וביטחון מהאוניברסיטה העברית בירושלים.