נעצרו 2 חשודים במעורבות ברצח אל"מ (במיל') שריה עופר - שהודו במעשה

הותר לפרסום כי שב"כ בסיוע כוחות צה"ל והמשטרה עצר חשודים נוספים ברצח אל"מ במיל' שריה עופר ז"ל מחוץ לביתו בברוש הבקעה. בחקירתם, הודו במעשה ואף גילו כי הגיעו למקום כשבועיים לפני הרצח. בנוסף, אותרו ממצאים נוספים ובהם כלי הרצח

החשודים ברצח (חדשות 2)

שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל, עצר שלושה פלסטינים החשודים במעורבות ברצח אל"מ (במיל') שריה עופר ז"ל בסוף השבוע האחרון מחוץ לביתו ביישוב ברוש בצפון בקעת הירדן - כך הותר היום (א') לפרסום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסריקות שביצעו כוחות הביטחון לאחר הרצח אותרו מספר ממצאים ובהם כלי הרצח. אמש, בעקבות מידע מודיעיני שהתקב"ל בשב"כ, נעצרו שלושה תושבי הכפר דיר-צמאת הסמוך לחברון, החשודים במעורבות ברצח. בחקירתם הודו שניים מהעצורים, עודה פריד טאלב חרוב, בן 18, ובשיר אחמד עודה חרוב, בן 21, בביצוע הרצח ובמעורבותם של מספר חשודים נוספים.

במהלך החקירה מסרו השניים כי הגיעו כבר לפני שבועיים לביתו של עופר, אך החליטו שלא לפעול באותו רגע. המידע הזה עולה בקנה אחד עם גרסתה של אלמנתו של עופר, מוניק, שאמרה במהלך התחקור שעברה כי שני צעירים פלסטינים מאזור חברון הגיעו לביתם בנסיבות מחשידות. למרות הודאתם, לא ברור עוד בשלב זה האם הרקע למקרה הוא פלילי או לאומני.

שריה עופר ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

עדיין לא ברור אם המניע לאומני או פלילי

ביום שישי האחרון, שעות ספורות לאחר הרצח, עצרו כוחות הביטחון חמישה חשודים במעורבות במקרה. הם נלקחו לחקירה במתקן של השב"כ, אך בשלב זה מעורבותם במעשה לא ברורה.

הבוקר, התייחס ראש הממשלה למקרה בפתח ישיבת הממשלה והדגיש כי הוא נבדק על ידי מערכת הביטחון. נתניהו אף סיפר על ההיכרות האישית שלו עם עופר ז"ל. "אני זוכר את שריה עופר כילד, הוא היה בן כיתה של אחי עידו, הוא היה מבקר הרבה בביתנו. ילד בוגר, רציני, שאחר כך הלך ותרם רבות במהלך שירותו הצבאי לצה"ל ולביטחון המדינה, ואנחנו שולחים תנחומים למשפחת עופר, לבני משפחתו שלו", סיפר נתניהו.

נתניהו בישיבת הממשלה, ארכיון (רויטרס)

בבית החולים "העמק" בעפולה עדיין מאושפזת מוניק עופר לאחר ניתוח שעברה, מצבה מוגדר כעת קל. "המדינה צריכה לקום ולפעול בקיצוניות", אמרה ממיטתה בבית החולים. "אל תשאלו אותי איך אני מרגישה, תשאלו איך עם ישראל מרגיש".