מכריו של עופר: "אסון גדול, הוא היה לוחם בנפש"

זמן קצר לאחר שכוחות הביטחון עצרו חמישה חשודים במעורבות ברצח אל"מ (במיל') שריה עופר, אומר הרמטכ"ל גנץ כי צה"ל יפעל לתפוס את העומדים מאחורי המקרה. חברו של עופר: "הוא היה ביחסים טובים עם הפלסטינים"

"נגיע למבצעים", זירת הרצח הלילה בבקעה (חדשות 2)

מכריו של אל"מ (במיל') שריה עופר, שנרצח לפנות בוקר בפתח ביתו ביישוב ברוש בבקעה, קיבלו בתדהמה את הידיעה על מותו. "הוא היה ביחסים טובים עם הפלסטינים והבדואים באזור, הוא לא פחד מאף אחד", סיפר אחד מהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היו לו קשיים כלכליים וגם אישיים בשנים האחרונות", שחזר חבר נוסף שהתייחס גם לעברו הצבאי הענף. "הוא היה לוחם אדיר, בנפש ובנשמה. הוא תמיד חשב בגדול, זה אסון אמיתי".

במערכת הביטחון לא יודעים לומר עדיין בוודאות אם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי, אך חמישה פלסטינים החשודים במעורבות במקרה נעצרו והועברו למתקן כליאה של השב"כ. במהלך ביקור אצל ראשי הקהילה הדרוזית, התייחס הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ למקרה ואמר כי מדובר באירוע חמור ביותר. "אנו פועלים יחד עם כוחות הביטחון כדי להבין את האירוע ולתפוס את מי שביצע אותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם נשיא המדינה שמעון פרס התייחס לרצח הלילה בבקעת הירדן. במהלך אירוע של תנועות הנוער בתיאטרון יהלום ברמת גן אמר פרס: "אף אחד לא ינוח עד שיעלו על עקבות המרצחים ושתתברר התמונה כולה, כל מה שקרה. אני רוצה לשלוח את תנחומיי למשפחה ולהביע את צערי על אבדנו של קצין גבוה בצה"ל ששירת את עמו ואת ארצו בצורה מעוררת כבוד".

"שירת את ארצו בצורה מעוררת כבוד", שריה ע (תמר מצפי, גלובס)

בת הזוג נפצעה כשניסתה להימלט ולהזעיק עזרה

עופר נרצח הלילה בידי שני פלסטינים, שתקפו אותו במוטות ברזל ובגרזנים מחוץ לביתו ביישוב ברוש הבקעה. בת זוגו מוניק מור נפצעה באורח קל-בינוני, כשנמלטה בניסיון להזעיק עזרה.

מור פונתה על ידי כוחות מד"א לבית חולים העמק בעפולה, משם נמסר כי היא נפצעה ברגלה, מאושפזת במחלקה האורתופדית, וצפויה לעבור ניתוח בהמשך היום. עובדת סוציאלית נקראה על מנת לעדכן אותה בפרטי המקרה.

5 חשודים נעצרו, כוחות הביטחון בזירת הרצח (חדשות 2)

את הדיווח על המקרה העבירה למוקד מד"א מור עצמה, גם היא בשנות ה-50 לחייה, שסיפרה כי פלסטינים תקפו את בן זוגה מחוץ לביתם. בעקבות הדיווח, הוזעקו למקום כוחות גדולים של צה"ל ומשטרה, שפתחו בסריקות נרחבות במטרה לתפוס את החשודים. צוותי מד"א העניקו טיפול רפואי למור וצוותי רפואה צה"ליים העניקו טיפול רפואי לעופר. לאחר מאמצי החייאה, נאלצו הצוותים לקבוע את מותו במקום.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv