בת זוגו של הנרצח: "הם הפתיעו אותו ורצחו אותו"

בת זוגו של אל"מ במיל' שריה (יאיא) עופר, שנרצח בידי שני פלסטינים בפתח ביתו ביישוב בצפון בקעת הירדן, מיררה בבכי לאחר שעודכנה לגבי מותו: "הוא איננו, בשביל מה לקום?", אמרה בבית החולים שבו אושפזה לאחר שנפצעה באירוע. "הוא היה אבא מדהים, סבא מדהים, בעל מדהים", הוסיפה בדמעות, "איך הם הצליחו לעשות לו את זה?"

מוניק מור, בת זוגו של אל"מ במיל' שריה (יאיא) עופר, שנרצח הלילה (שישי) בבקעת הירדן מתקשה לעכל את הבשורה: "הוא איננו, בשביל מה לקום?". מור קיבלה הבוקר את ההודעה הקשה בבית החולים העמק בעפולה, שבו היא מאושפזת במצב קל-בינוני לאחר שנפצעה כשברחה משני הפלסטינים שתקפו את בן זוגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש מישהו שלא מכיר אותו?" אמרה מור, וציינה את עברו הצבאי של עופר, אלוף משנה במילואים שפיקד על סיירת שקד והפעיל את מתחם הנופש במקום. "הוא היה איש צבא הרבה מאוד שנים".

"הוא היה אבא מדהים, סבא מדהים, בעל מדהים", הוסיפה מור בדמעות. "אין מילים, אין מי שלא אהב אותו ואין מי שלא התחבר אליו. איך הצליחו לעשות לו את זה? הם הפתיעו אותו".

שריה עופר, שנרצח הלילה בבקעה (תמר מצפי, גלובס)

"הגיעו כדי להרוג"

נסיבות האירוע עדיין נבדקות, וכוחות הביטחון טרם קבעו אם מדובר בפיגוע או באירוע על רקע פלילי. בת זוגו של הנרצח ציינה כי ראתה שתוקפיו היו פלסטינים.

ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד אלחייני, אמר בראיון לחדשות 2: "נרצח לנו תושב בצורה ברוטלית ונתעבת. הסימנים על הגופה מראים שהמרצחים הגיעו בכוונה לפגוע, בצורה נפשעת. המראה קשה לצפייה. זה מקום פסטורלי, והמרצחים הבינו שאפשר להגיע ולרצוח. הוא צעק 'עזבו אותי', 'עזבו אותי', והאישה ברחה וכך הצילה את חייה".

זירת הרצח ביישוב ברוש הבקעה (פוראת נאסר, חדשות 2)

אלחייני העריך כי מדובר בפיגוע ולא בשוד: "הייתה כוונה ברורה להגיע לתוך הבית ולפגוע בבני הזוג. אין לי ספק שהם הגיעו כדי לפגוע ולהרוג. מדובר בתושב המקום, שבשנות התשעים השתקע במקום והמטרה שלו הייתה להקים כפר נופש תיירותי השקיע הרבה כסף".

לדברי אלחייני, האינתיפאדה השנייה הפריעה מאוד לפרוייקטים של עופר. הוא סיפר עוד כי בת זוגו של עופר אמרה כי נשמעו נביחות כלבים , ואז הוא יצא החוצה וככל הנראה נאבק בשני פלסטינים שרצחו אותו.

חשד לפיגוע, כוחות הביטחון מבצעים סריקות (פוראת נאסר, חדשות 2)