חשד להונאה בצה"ל: כ-20 אנשי קבע נחקרו

הנחקרים, קצינים ונגדים, חשודים בקבלת טובות הנאה, מרמה וחריגה מסמכות, לאחר שאזרח שחשוד בהתחזות לספק של משרד הביטחון יצר עמם עמם קשר חברי. לאחר מכן, כך על פי החשד, הותר לו להיכנס לבסיסים שבהם הם משרתים, גזם בהם עצים - ומכר אותם תמורת כסף

חשד להונאה בצה"ל. ארכיון (AP)

פרסום ראשון: המשטרה הצבאית החוקרת מנהלת בימים אלה חקירה רחבת היקף, זאת לאחר שעל פי על החשד אזרח שהציג עצמו כספק של משרד הביטחון נכנס למספר בסיסים צבאיים החל מלפני כשנה, גזם בהם עצים - ומכר אותם תמורת כסף. לחדשות 2 Online נודע כי בפרשה נחקרו מאז חודש ספטמבר כ-20 קצינים ונגדים בחשד לקבלת טובות הנאה, חריגה מסמכות, עבירות מרמה ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, הגיע החשוד לאותם בסיסים ויצר קשר חברי עם קצינים ונגדים במקום, שנתנו בו את אמונם. על פי עדות חלק מאנשי הקבע, אמר להם החשוד כי הוא תורם חלק מהכסף ל"אגודה למען החייל" ולטובת החיילים. מפרטי החקירה עולה עוד, כי החשוד פנה למספר בסיסי צה"ל ושאל אותם האם הם מעוניינים בעבודות גיזום. בחקירתם, טענו אנשי הקבע כי פעלו בהתאם לנהלים.

המשטרה הצבאית הורתה שלא להכניס החשוד לבסיסים

בחודש ינואר 2013 הוציאה היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה הצבאית מכתב שכותרתו "חשד לגניבת עצים ממחנות צה"ל על ידי אזרח". שם נכתב, כי "ביחידה התקבל מידע אנונימי על אודות אזרח שמציע ליחידות שירותי גיזום עצים ללא עלות, בעודו מצהיר שהוא קבלן מורשה וספק של משרד הביטחון. בכך, הוא מקבל את אישורם להיכנס לבסיס ולגזום את העצים". באחד המקרים אף עלה החשד שהאזרח גזם עצים לשימור.

ממסמך שהפיצה מצ"ח עולה כי החשוד אינו ספק משרד הביטחון. עוד צוין כי מבדיקה מול גורמי קק"ל עולה כי החשוד מבוקש לחקירה בגין עבירות דומות.

באותו הזמן, לא עלה חשד נגד איש צבא שמעורב בנושא, אך המשטרה הצבאית הורתה ליחידות שלא להכניסו לבסיס. עם זאת, לפני כחודש ובעקבות חקירתו של האיש, נלקחו אנשי קבע רבים לחקירה. על פי אותם קצינים, האזרח הגיע לבסיס עם משאיות ועובדים שגזמו ואספו את העצים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בנושא מתנהלת חקירת מצ"ח".