יעלון ביקר בפס הייצור של 35-F

שר הביטחון משה יעלון ביקר בפס הייצור של מטוס ה-F35 בטקסס שבארה"ב, ואמר כי "אנחנו נהנים לאורך השנים מה-F-16, ואני חושב שיש עתיד גדול לחיל האוויר הישראלי עם היכולות הייחודיות שהאף-35 מביא עימו. אנו מצפים לקבל בקוצר רוח את המטוס הזה", אמר. יעלון הוסיף כי הטייסת הראשונה תגיע כבר בשנת 2016

השר יעלון במטוס החדיש (לוקהיד מרטין)

בתום ביקורו בארצות הברית, ביקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בפס הייצור של מטוס הקרב F-35, במפעלי "לוקהיד מרטין" שבטקסס. השר יעלון הגיע כאורחה של נשיאת החברה, מרילין האוסן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הביקור, התייחס שר הביטחון לעברו הצבאי, ואמר כי "כמי שנהג לקפוץ כל כך הרבה פעמים לצניחות ממטוסי ההרקולס של 'לוקהיד מרטין', ואחרי יומיים של פגישות בארצות הברית, רציתי לראות את הדבר האמיתי".

לדבריו, "ה- F-35הוא אבן פינה בבניין הכוח של חיל האוויר וצה"ל. זה אירוע משמעותי מבחינתנו. לצערי, אנחנו מנוסים בפעילויות צבאיות כי אין לנו ברירה אלא להגן על עצמנו, ולכן אני חושב שאנחנו ברי מזל לבעלת ברית כמו ארצות הברית".

שר הביטחון אף הוסיף כי תרומת המטוס לחיל האוויר הישראלי תהיה גדולה. "אנחנו נהנים לאורך השנים מה-F-16, ואני חושב שיש עתיד גדול לחיל האוויר הישראלי עם היכולות הייחודיות שהאף-35 מביא עמו. אנחנו מצפים לקבל בקוצר רוח את המטוס הזה, שנבנה בזכות ידע ורוח ויעניק לחיל האוויר יכולות אדירות לפעולה".

השר יעלון אף הוסיף כי הטייסת הראשונה אמורה להגיע כבר בזמן הקרוב לישראל. "רכשנו טייסת ראשונה, ואנחנו מחכים למטוסים הראשונים שאמורים להגיע בשנת 2016. בתוכנית הרב שנתית אנחנו עוסקים ברכישת טייסת נוספת. אני מעודד מהביקור כאן, ומאמין שאנחנו בדרך הנכונה".