צה"ל "צייץ" בטוויטר, מחירי הנפט זינקו

בעמודו של דובר צה"ל ברשת החברתית עלה פוסט בזו הלשון: "10 באוקטובר, יום הכיפורים 73: חיל האוויר הישראלי הפציץ נמלי תעופה בסוריה כדי למנוע מכלי נשק סוביטיים להגיע לצבא הסורי". הפוסט, שלא הובן כהלכה ברחבי העולם, הביא לזינוק מחיר חבית נפט בדולר אחד

פוסט הנוגע ל-40 שנה ליום הכיפורים עורר ס (טוויטר)

ציוץ תמים של דובר צה"ל בטוויטר, הנוגע ל-40 שנים למלחמת יום הכיפורים, גרם היום (ה') לעלייה במחירי הנפט ברמה של דולר. הסיבה: אי הבנת הפוסט, שבו נכתב "10 באוקטובר, יום הכיפורים 73': חיל האוויר הישראלי הפציץ נמלי תעופה בסוריה כדי למנוע מכלי נשק סובייטיים להגיע לצבא הסורי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוכנות הידיעות רויטרס דווח כי כעבור זמן קצר התברר שהציוץ, שלא הובן כהלכה ברחבי העולם, הביא לזעזוע וגרם לעליית מחירי הנפט. "ברור שזה היה חלק מסדרת הציוצים של צה"ל על מלחמת יום הכיפורים", אמר איש דובר צה"ל, פיטר לרנר, בשיחה עם רויטרס. "העובדות מפורטות והיו פשוטות לקריאה. הכל ברור בתוך הציוץ עצמו".

מי שהביט בציוץ פעם נוספת, יכול היה להיווכח כי אל הכותרת היה מצורף גם קישור לאתר שבו מפורטים מהלכי אירועי המלחמה, כפי שהתרחשו. בתוך כך, זינקו היום מחירי הנפט ביותר משני דולרים - לרמה הגבוהה ביותר החודש.