דרישה: מטס גם מעל יהודה ושומרון

בדיקה שנפתחה בעקבות פניית תושבים בשומרון העלתה כי מסלול המטס המסורתי לא השתנה כבר מספר שנים ואינו כולל אזורים שונים – בהם יהודה ושומרון, גוש עציון ויישובים בפריפריה. ממלא מקום ראש מועצת שומרון פנה לשר הביטחון בבקשה לשנות את נתיבי הטיסה על מנת שתושבים רבים יותר יוכלו ליהנות מהמטס

בקרוב גם מעל יהודה ושומרון? (דובר צה"ל)

מטס יום העצמאות הפך לחלק בלתי נפרד מאירועי היום, כאשר מדי שנה מטוסי חיל האוויר חולפים מעל ערי ישראל מצפון לדרום, אך לא ממזרח למערב. על פי אתר חיל האוויר, המטס המסורתי של יום העצמאות יעבור מעל כ- 262 ערים, יישובים ואתרים שונים ברחבי הארץ, בהם ירושלים, תל אביב, אשדוד, חיפה ואילת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות פנייה של תושב היישוב אבני חפץ בשומרון נערכה בדיקה מעמיקה שהעלתה כי מסלולו של המטס לא השתנה מזה מספר שנים ואינו כולל את השומרון, בנימין וגוש עציון וכן אזורים נוספים בפריפריה ובפנים הארץ.

בעקבות הבדיקה פנה ממלא מקום ראש מועצת שומרון יוסי דגן לשר הביטחון וביקש ממנו להורות כי נתיבי הטיסה של המטס המסורתי ישונו מדי שנה, כך שתושבים רבים יותר יוכלו ליהנות ממנו לאורך השנים.

"גילינו שמזה מספר שנים יישובי השומרון, יהודה ובנימין, כמו גם אזורים נוספים בפריפריה כמו קריית שמונה או שלומי, אינם מופיעים ברשימת הערים מהן ניתן לצפות במטס", אמר דגן. "אנחנו לא מדברים על יישוב קטן או מועצה מקומית שבאופן נקודתי המטוס אינו עובר מעליהם. מדובר על חלק גדול משטח מדינת ישראל שמדי שנה אינו זוכה לצפות במטס".

בלשכת שר הביטחון סירבו להתייחס למכתב שנשלח ממועצת שומרון. בדובר צה"ל סירבו להגיב לכל שאלה שהופנתה אליהם בנושא.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv