לאחר הפיגוע: דיווח על מעצרים באל-בירה

התקשורת הפלסטינית מדווחת כי נעצרו שני אחים בעיר אל בירה, יומיים לאחר פיגוע הירי באזור בו נפצעה נועם גליק בת התשע מהיישוב פסגות. עם זאת, לא ידוע האם יש קשר בין הדיווח על המעצרים לבין הפיגוע. בסרטון שפורסם נראים החיילים מכניסים את אחד החשודים לג'יפ ועוזבים את המקום ללא התנגדות

הפלסטינים מדווחים כי לקראת שעות הערב (ב') נכנסו 12 ג'יפים של צה"ל לתוך העיר אל בירה, ונפרשו סמוך לבית המשפט המקומי. הם ערכו סריקות במספר בתים, ובסיומן נעצרו שני אחים - מג'ד ועלא עדווי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שני האחים נעצרו לאחר שהכוחות פרצו לביתם וביצעו חיפוש בתוכו. בסרטון ששודר בכלי תקשורת פלסטינים נראים החיילים עוצרים את אחד האחים ומכניסים אותו לתוך הג'יפ, ולאחר מכן עוזבים את המקום ללא התנגדות מצד החשודים או מצד תושבים בסביבה.

מתוך הסרטון שפורסם בתקשורת הפלסטינית (חדשות 2)

לא ידוע האם יש קשר בין המעצרים הערב לבין פיגוע הירי במוצאי שבת, שבו נפצעה נועם גליק בת התשע מהיישוב פסגות באורח קל עד בינוני.

נועם, שנותרה בהכרה מלאה לאחר תקרית הירי, סיפרה כבר באותו ערב על שאירע לכוחות ההצלה. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיה לו איזשהו כיסוי על הפנים". האדם הראשון שטיפל בילדה היה השכן שלה, מנהל סניף מד"א בירושלים שרץ לבית המשפחה וגילה אותה כשהיא ירויה.