חייל ברח מאימון - והסתתר בבור שחפר ליד ערד

בהלה גדולה נרשמה בשעות האחרונות במערכת הביטחון, לאחר שחייל צה"ל נעלם במהלך אימון של חטיבת הנח"ל. לאחר שעות ארוכות של חיפושים בים, באוויר, וביבשה, אותר החייל בבור שחפר סמוך לערד. ההערכה היא כי החייל ברח באופן ספונטני בשל מצוקה בביתו

החייל נעלם באמצע האימון, אילוסטרציה (צילום: ניר גל, דובר צ)

מאז אתמול בלילה השתתפו עשרות אנשי צה"ל ומשטרה בחיפושים אחר טירון מחטיבת הנח"ל, לאחר שנעלם במהלך אימון בנגב. היום (א') נמצא החייל בריא ושלם, כשהוא מסתתר בבור שחפר ליד ערד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש, סמוך לחצות, הבחינו המפקדים כי בתום אימון לילי שהתקיים באזור בסיס האימונים של חטיבת הנח"ל, החייל לא שב למאהל. בחיפושים שנערכו אחריו באזור האימון, נמצאו נשקו של החייל כמו גם חפציו האישיים.

צה"ל ומתנדבי משטרה הקימו כוח משותף, ובסיוע גששים ומסוקים חיפשו אחר החייל באוויר, בים וביבשה. היום נמצא החייל סמוך לעיר ערד, והחלה חקירת בריחתו מהאימון, שבאה ככל הנראה על רקע מצוקה בבית.

הבור בו נמצא החייל, סמוך לערד

גורמים בצה"ל מעריכים כי מדובר במהלך ספונטני של החייל, מפני שלא לקח עימו את חפציו האישיים. עם זאת נבדקת האפשרות כי הוא נפצע כתוצאה מנפילה או מגורם אחר. במידה ואפשרות זאת תישלל, ההערכה היא כי הוא יועמד לדין.

הבהלה שנרשמה בעקבות היעלמותו של החייל מוכרת היטב במערכת הביטחון - לפני כחצי שנה פרח הטייס אשל זילברשטיין בן ה-19, נעדר במשך יממה. לאחר חיפושים נרחבים בכל הארץ והפצת תמונתו בכלי התקשורת, אותו החייל כשהוא מטייל ברחובות אילת. גם אז העריכו גורמים בצה"ל כי הסיבה להיעדרות היא משבר אישי.