‫אבי הילדה: "היא הבהילה את המחבל‬"

‫בבוקר שלאחר הפיגוע ביישוב פסגות, אומר אביה של הילדה בת ה-9 שנפגעה כי ערנותה מנעה אירוע חמור אף יותר. "היא יצאה החוצה וסיפרה לנו שיש במקום ערבי, המחבל נבהל וירה בה במקום להיכנס לבית", סיפר אביה‬

שעות לאחר שנותחה, סיפר אביה של נועה בת ה-9, שנורתה אמש בישוב פסגות, כי בתו נורתה על ידי המחבל ממרחק מטרים ספורים, ולטענתה הוא היה רעול פנים ונשא אקדח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יצאנו החוצה ונועם סיפרה לנו שיש במקום ערבי", סיפר ישראל גליק, אביה של נועם, בריאיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל. "הבנתי שזה אירוע ביטחוני, סכנה לחיים שלנו. הדבר הכי מפחיד שיכול לקרות למשפחה - שמחבל נכנס לבית שלה.

לדבריו, "המחבל למעשה נבהל מנועם ובמקום להיכנס לבית - ירה בה". נועם הובהלה אמש לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם היא מטופלת גם הבוקר. מצבה הרפואי השתפר הבוקר בעקבות הניתוח, וכעת הוא מוגדר קל.

אמש וידאו הכוחות כי המפגע אינו נמצא עוד בתחומי הישוב ומצאו נשק מאולתר בנתיב הבריחה. הבוקר התחדשו הסריקות אחר המחבל שנמלט על פי החשד דרך פירצה שהתגלתה בגדר לעיירה הסמוכה אל-בירה. במהלך הלילה הונחו תושבי פסגות להישאר בבתיהם ורק הבוקר הם הורשו לחזור לשגרה.

"ראיתי מישהו יורה בי"

נועם גליק, שנותרה בהכרה מלאה לאחר תקרית הירי, סיפרה כבר אמש על שאירע לכוחות ההצלה. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיה לו איזשהו כיסוי על הפנים". האדם הראשון שטיפל בילדה היה השכן שלה, מנהל סניף מד"א בירושלים שרץ לבית המשפחה וגילה אותה כשהיא ירויה.

פסגות, אמש (הלל מאיר סוכנות תצפית)

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויושב ראש מועצת יש"ע, אבי רואה, מיהר להגיע ליישוב פסגות לאחר האירוע. "אחרי תקופה של שקט ביטחוני הטרור חוזר ומרים את ראשו בחסות משא ומתן מדיני ושחרור מחבלים", אמר, "שליחיו של אבו מאזן יושבים בפגישתו עם השרה לבני בעוד שההסתה נגד ישראלים נמשכת, ומקרבת המוקטעה ברמאללה יוצאים מבלים לפגוע בילדה בת 9".

רואה קרא לראש הממשלה ולשרים לעצור מיד את שחרור המחבלים ולתת לצה"ל את ההוראה לפעול למיגור הטרור "ולהורות על תשובה ציונית הולמת בבניה בכל רחבי ישראל".