אבטחה חסרת תקדים סביב נתניהו בטקסים

נאומיו של נתניהו בטקסי יום הזיכרון לוו באבטחה כבדה במיוחד: מאבטחים רבים, כשחלקם רעולי פנים, המתינו ליד רכבו של ראש הממשלה. הרכב עצמו הוסתר על ידי פרגוד, ומאות אנשי אבטחה הקיפו את המתחם על מנת להגן על האישים רמי הדרג

מערך האבטחה החריג (חדשות 2)

נאום תחת איום? ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (רביעי) בטקסי הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה שנערכו בהר הרצל בירושלים. הופעותיו של נתניהו ונאומיו נערכו תחת אבטחה כבדה וחריגה בהיקפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לצורך אבטחתו של נתניהו הוצבו בהר הרצל אנשי היחידה לאבטחת אישים, לוחמים רבים של הימ"מ בפנים רעולות וצלפים שנפרשו באזור. לצדם הוצבו תצפיתנים מצויידים במשקפות.

נתניהו מופיע בימים כאלה של טקסים ממלכתיים בשורה ארוכה של אירועים פומביים. מועדם ומיקומם של האירועים האלה ידועים מראש לציבור, וכן עובדת השתתפותו של ראש הממשלה בהם. לכן נדרשים אנשי האבטחה להיות ערוכים לאיומים בהיקף חסר תקדים.

המאבטחים ליד הרכב המוסתר

בתמונות שצולמו בהר הרצל היום נראים המאבטחים החמושים, כאשר חלקם רעולי פנים, ניצבים ליד רכבו של נתניהו וממתינים לסיום הטקס לנפגעי פעולות האיבה. גם רכבו של נתניהו הוסתר על ידי פרגוד לבן. מדובר באבטחה רחבה וחריגה בהשוואה להיקפי האבטחה בתקופה האחרונה.

מערך ההגנה סביב ראש הממשלה באירועים אלה כולל מאות אנשי כוחות ביטחון. אלה נותנים מענה גם לאבטחתם של שאר רמי הדרג, כמו הנשיא ראובן ריבלין והרמטכ"ל גדי איזנקוט, וכמובן למאות המשתתפים.

נתניהו נואם לזכר נפגעי האיבה, היום (חדשות 2)

נתניהו: "הפסיקו את ההסתה, כך לא עושים שלום"

בנאומו בטקס לנפגעי פעולות האיבה אמר נתניהו: "כאבכם כאבנו, אנו חולקים עמכם את משא היגון. אינני יודע מדוע דווקא ארץ ישראל נקנית בייסורים, אבל אנחנו יודעים שהייסורים קושרים אותנו בעבותות אהבה לארצנו. גם משום כך אנחנו נכונים לדבוק בה, להגן עליה במסירות נפש". נתניהו גינה את מבצעי פעולות הטרור: "הם אינם מבחינים בין לובשי מדים ואזרחים מהשורה, בין המשרתים בחזית לנמצאים בעורף וגם בין יהודים ללא יהודים. שנאתם עיוורת, מבחינתם כולנו מהווים מטרה".

"למדנו להגן על עצמנו ולבוא חשבון עם מסיתים, פורעים ורוצחים. מעם חסר ישע הפכנו לאומה נחושה שמשיבה לתוקפיה מכה ניצחת. הם ביקשו ליטול חיים ואנחנו הוספנו חיים, ידענו תמיד שעלינו להבטיח את העליונות המוסרית שלנו על פני מבקשי רעתנו. יתרוננו טמון בכוח הרצון, בשליטה העצמית, בהימנעות מנקמה עיוורת", הוסיף נתניהו - שציין את הטבח בבית הכנסת בירושלים, חטיפת שלושת הנערים, פיגועי הדריסה ואת הפגיעה באזרחים במבצע "צוק איתן".

לאחר מכן התייחס ראש הממשלה גם לפיוגעים נגד יהודים בחו"ל: "רדפנו את המפגעים ונפרענו מהם., הטרור המתגבר של האסלאם הקיצוני מצא את דרכו גם אל אחינו באירופה וליווינו את הנרצחים מה'היפר כשר' בפריז למנוחת עולמים בהר הזה. כאומה ששואפת לשמור על צלם האנוש של בניה, לא נתיר למי שדוגלים בערכים מעוותים להניף את חרב השנאה. מקומם של רוצחים לא יהיה עמנו. לצערי לא כך בקרב שכנינו. בקרב רבים משכנינו מאדירים רוצחים ונושאים אותם על כפיים. ככל שהם רוצחים יותר, מאדירים אותם יותר".

"אנו אומרים לשכנינו - עצרו את ההסתה, חידלו מהאדרת רוצחים, כך לא עושים שלום. אחיי ואחיותיי, מדינת ישראל מצויה במאבק על קיומה ואנחנו נמצאים במאבק הזה מאז יומנו הראשון כמדינה. היום אנחנו זוכרים את חללי מערכות ישראל שנפלו על משמר ארצנו ואת אלפי האזרחים שנקטלו בידי מרצחים שפלים. אני מבקש לחזק את ידיכם בהתמודדות היומיומית והאינסופית עם כאב האובדן, אני מבקש לשלוח איחולי מזור לפצועים בשמי ובשם כל אזרחי ישראל. זכרם של חיילי פעולות האיבה יהיה נצור בלבנו לעד", סיכם נתניהו.