הפיגוע בפסגות: התושבים הורשו לחזור לשגרה, המצוד אחר המחבל נמשך

ביישוב פסגות שמצפון לרמאללה הורשו הבוקר לחזור לשגרה - זאת לאחר שילדה בת 9 נפצעה באורח קל לאחר שמחבל שחדר ליישוב ירה לעברה. כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות אחר המחבל ומצאו נשק מאולתר בנתיב הבריחה שלו מהיישוב

לאחר שאמש חדר מחבל ליישוב פסגות בו נורתה ונפצעה קל ילדה בת 9, ממשיך הבוקר צה"ל בסריקות אחריו ביישובים הפלסטיניים הסמוכים. ההערכה היא כי המחבל ככל הנראה הצליח להימלט בעת הסריקות אחריו במהלך הלילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפנות בוקר הורשו תושבי היישוב שמצפון לרמאללה לחזור לשגרה - זאת לאחר שבמהלך הלילה הורו כוחות צה"ל לתושבים להסתגר בבתיהם מחשש שהמחבל ומחבלים נוספים עדיין נמצאים בשטח היישוב או בסמוך לו. גם הבוקר ישנם ביישוב כוחות גדולים מאוד של צבא, בעוד התושבים מנסים לחזור לשגרת חייהם.

לאחר שבמהלך הלילה לא היה ברור אם הילדה נפגעה מירי או נדקרה, נשללה סופית האפשרות שהילדה בת ה-9 נדקרה - וברור כי נורתה. היא פונתה לבית החולים "שערי צדק" בירושלים במצב קל ויציב, ונותחה במהלך הלילה.  

בצה"ל גוברת הבוקר ההערכה שמדובר באירוע טרור - זאת לאחר שנמצאו עקבות של אדם בודד שנכנס ויצא מהיישוב פסגות. במקום נערכת פעילות מודיעינית יחד עם הפעילות של הסריקות בשטח. הכוחות מצאו במהלך הסריקות בלילה נשק מאולתר בנתיב הבריחה של המחבל.

ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה אמר בתגובה לירי בפסגות אמש: "הירי לעבר הילדה בה מכיוון רמאללה בה יושבת המשטרה הפלסטינית והרשות הפלסטינית. בין אם הירי הגיע משם ביוזמת הרשות ובין אם לאו - הוא מלמד שוב כי הרשות הפלסטינית אינה פרטנר מתאים לשלום. אני קורא לראש הממשלה שלא להיכנע ללחצים האמריקאיים ולחשוב אך ורק על טובת ישראל והעם היהודי כאשר הוא בא לחתום על הסכמים כאלו ואחרים עם אויבינו".

הילדה סיפרה: "ראיתי את המחבל יורה בי"

בת ה-9 שנפגעה קל, נותרה בהכרה מלאה לאחר האירוע וסיפרה לכוחות ההצלה על שאירע. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיו לו איזשהו כיסוי על הפנים".

האדם הראשון שטיפל בה היה שכנה, מנהל סניף מד"א בירושלים שרץ לבית המשפחה וגילה אותה כשהיא ירויה. תוך כדי הטיפול סיפרה לו כי בעת שירדה במדרגות הבחינה במישהו עם רובה שירה לעברה. הגירסה שסיפקה הילדה שנפגעה לאירועים עדיין נבדקת, ולצידה גם האפשרות כי מדובר היה בירי של צלף ולא מחבל שחדר ליישוב. בת ה-9 פונתה לבית החולים שערי צדק כשהיא סובלת מפגיעה בגופה העליון.

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע, אבי רואה, מיהר להגיע ליישוב פסגות לאחר האירוע. "אחרי תקופה של שקט ביטחוני הטרור חוזר ומרים את ראשו בחסות משא ומתן מדיני ושחרור מחבלים", אמר, "שליחיו של אוב מאזן יושבים בפגישתו עם השרה לבני בעוד שההסתה נגד ישראלים נמשכת, ומקרבת המוקטעה ברמאללה יוצאים מבלים לפגוע בילדה בת 9".

רואה קרא לראש הממשלה ולשרים לעצור מיד את שחרור המחבלים ולתת לצה"ל את ההוראה לפעול למיגור הטרור "ולהורות על תשובה ציונית הולמת בבניה בכל רחבי ישראל".

דובר היישוב פסגות, דוד צביאל, סיפר לחדשות 2 online כי ככל הנראה המחבל נכנס למרפסת של המשפחה."הילדה ראתה את המחבל ומסרה תיאור שלו. זה רק נס שהוא לא פגע בראשה", ציין צביאל.