הילדה סיפרה לאנשי ההצלה: "ראיתי מישהו יורה בי"

בת ה-9 שנפצעה קשה בפיגוע הירי בפסגות סיפרה לשכנה, מנהל סניף מד"א ירושלים שטיפל בה - על שאירע. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיו לו איזשהו כיסוי על הפנים" . הילדה שהיתה בהכרה מלאה פונתה לבית החולים שערי צדק

הילדה בת ה-9 שנפגעה קל-בינוני בפיגוע הירי ביישוב פסגות נותרה בהכרה מלאה וסיפרה לכוחות ההצלה על שאירע. "ראיתי מישהו יורה בי", אמרה, "מישהו עם רובה שהיו לו איזשהו כיסוי על הפנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האדם הראשון שטיפל בילדה היה שכנה, מנהל סניף מד"א בירושלים שרץ לבית המשפחה וגילה אותה כשהיא ירויה. תוך כדי הטיפול סיפרה לו כי בעת שירדה במדרגות הבחינה במישהו עם רובה שירה לעברה.

הגירסה שסיפקה הילדה שנפגעה לאירועים עדיין נבדקת, ולצידה גם האפשרות כי מדובר היה בירי של צלף ולא מחבל שחדר ליישוב. בת ה-9 פונתה לבית החולים שערי צדק כשהיא סובלת מפגיעה בגופה העליון.

(הלל מאיר סוכנות תצפית)

ראש המועצה האזורית מטה בנימין ויו"ר מועצת יש"ע מיהר להגיע ליישוב פסגות לאחר האירוע. "אחרי תקופה של שקט ביטחוני הטרור חוזר ומרים את ראשו בחסות משא ומתן מדיני ושחרור מחבלים", אמר, "שליחיו של אוב מאזן יושבים בפגישתו עם השרה לבני בעוד שההסתה נגד ישראלים נמשכת, ומקרבת המוקטעה ברמאללה יוצאים מבלים לפגוע בילדה בת 9".

רואה קרא לראש הממשלה ולשרים לעצור מיד את שחרור המחבלים ולתת לצה"ל את ההוראה לפעול למיגור הטרור "ולהורות על תשובה ציונית הולמת בבניה בכל רחבי ישראל".

דובר היישוב פסגות, דוד צביאל, סיפר לחדשות 2 online כי ככל הנראה המחבל נכנס למרפסת של המשפחה."הילדה ראתה את המחבל ומסרה תיאור שלו. זה רק נס שהוא לא פגע בראשה", ציין צביאל. לדבריו, מדובר במחבל שחדר ליישוב ולא נשללה האפשרות כי הוא עדיין בתוך היישוב. בצה"ל ובמשטרה הנחו את תושבי האזור להישאר בבתיהם ובמקום נערכות סריקות.

הערב בשעה 21:23 התקבל דיווח במד"א על ירי באזור פסגות. מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה מחבל חדר אל היישוב, הגיע אל הבית ירה בילדה ואז נמלט. כוחות הביטחון פתחו בסריקות באזור לאיתור המחבל.