רה"מ נתניהו: "אסור לעולם להתפתות לתרגיל האירני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ארצה בתום נאום תקיף בעצרת האו"ם על הגרעין האירני וסדרת ראיונות לכלי תקשורת. "למדינות העולם אסור להקל בסנקציות כל עוד האירנים לא מפרקים את תכנית הגרעין הצבאית שלהם", הדגיש

לאחר נאום תקיף בעצרת הכללית של האו"ם וסדרה של ראיונות לכלי התקשורת בעולם בנוגע לתכנית הגרעין האירנית, שב ראש הממשלה בנימין נתניהו ארצה. עם נחיתתו הזהיר: "אסור לעולם להתפתות לתרגיל האירני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו נמצאים בעיצומו של מאבק בינלאומי מקיף נגד תכנית הגרעין האירנית", אמר נתניהו עם נחיתתו בנמל התעופה בן גוריון. "למדינות העולם אסור להקל בסנקציות כל עוד האירנים לא מפרקים את תכנית הגרעין הצבאית שלהם".

ראש הממשלה נתניהו הוסיף כי ייפגש בשבוע הבא עם מנהיגי מדינות מאירופה וישוחח עם מנהיגים נוספים בעולם. "אדגיש בפניהם את העובדה שהסנקציות על אירן יכולות להשיג את התוצאה הרצויה אם יתמידו בהן".

"אם אירן תחצה הקו האדום - לא נהסס לתקוף"

נתניהו בראיונות לתקשורת הזרה (קובי גדעון / לע"מ)
בריאיון לכתב רשת CNN, פירס מורגן, שישודר הלילה (ו'), משגר נתניהו מסרים שאינם משתמעים לשתי פנים. "אם אירן תחצה הקו האדום - לא נהסס לתקוף". בציוץ בעמוד הטוויטר שלו, סיפק הכתב הצצה לדברים המרכזיים שצפוי ראש הממשלה לומר בריאיון. "הוא אף אמר לי שהוא 'ישמח לשיחת טלפון מנשיא אירן רוחאני'", כתב מורגן. "הוא אמר לי בדיוק מה הוא צפוי להגיד לו. זה מרתק".

שלשום, בריאיון ראשון לכלי תקשורת בשפה הפרסית, אמר ראש הממשלה נתניהו כי "העם האירני לעולם לא יצליח להשתחרר מהרודנות אם המשטר יחזיק בנשק גרעיני. הוא יחיה בעבדות לנצח".

"אקבל בברכה מאמץ גישור אמיתי, לא דברי הבל", הוסיף נתניהו. "אנחנו לא טיפשים". לאחר מכן פנה לעם האירני: "אתם, העם האירני, אתם הפרסים, אתם לא רוצים שיהיה בידיו של המשטר נשק גרעיני מפני שלעולם לא תיפטרו מהעריצות הזו".