חייל מגולני שמרד והודח ניסה להתאבד

בחודש שעבר מרדו שבעה מחיילי גולני ונטשו אימון צבאי. אחד מהחיילים, שחזר לגדוד לאחר ריצוי עונשו, הועבר מתפקידו כלוחם ובעקבות כך שכרו הצבאי הופחת - והחייל ניסה לשים קץ לחייו, אך אושפז במהרה ומצבו הוגדר טוב

אילוסטרציה (רויטרס)

פרשת המרד בגולני מסתעפת: אחד מלוחמי החטיבה, שנטש את בסיסו במהלך אימון לפני חודש, שב לאחרונה לגדוד לאחר שריצה את עונשו. לאכזבתו הגדולה, הלוחם שובץ בתפקיד מפקדה - וכתוצאה מכך הופחת שכרו באופן משמעותי. לחדשות 2 נודע כי בשל הנזק הכלכלי והמצוקה הנפשית, ניסה אתמול (רביעי)החייל לשים קץ לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שבעת הלוחמים, שסירבו לבצע "משימות של צעירים" לדבריהם, נשפטו ונשלחו לכלא. מתוכם ארבעה חיילים כבר חזרו ליחידתם - גדוד 12 בגולני - לתפקידים שונים, ולוחם נוסף צפוי לחזור לגדוד בימים הקרובים. אחד החיילים זעם על הפסקת שירותו כלוחם - החלטה שהתקבלה בעקבות עברו המשמעתי. מקורביו טענו כי העברת התפקיד פגעה בחייל כספית ונפשית.

ייענה לבקשה? אל"מ עליאן (דובר צה"ל)

מצבה הכלכלי של משפחתו היה ירוד עוד בטרם העברתו לתפקיד של תומך לחימה, אך בסביבתו אומרים כי ההשפלה החברתית והנזק הכלכלי הובילו אותו לתחושות אובדניות. עם זאת, בצה"ל הדגישו כי החייל טופל על ידי מערכת הת"ש (תנאי השירות) מיום גיוסו ובמהלך כל הפרשה.

אתמול נטל החייל כדורים רבים וניסה לשים קץ לחייו לעיני חבריו, שהבהילו אותו לבית חולים בצפון הארץ. מצבו הוגדר טוב, וביממה שחלפה הוא שוחרר לביתו. בסביבת הלוחמים אמרו, בעקבות האירועים האחרונים, כי החיילים רוצים שמח"ט גולני, אל"מ רסאן עליאן, יאפשר להם להיות לוחמים ולסיים את השירות באופן מכובד: "הם רוצים לחזור ולשרת למרות הנזק שנגרם להם". 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מטעמי צנעת הפרט לא נוכל לפרט בעניינו של החייל. נדגיש כי החייל מטופל על ידי כלל הגורמים הרלוונטיים".

גורם צבאי הוסיף כי החייל הובא לבית החולים בהכרה, טופל בהתאם וכעת נמצא במנוחה בביתו.