אישום: חייל התכונן לעלות לשמירה – וירה בעצמו

רגע לפני שעלה לעמדת השמירה, שיחק חייל המשרת בחיל האוויר בנשקו וירה לעצמו כדור ברגל. בשל האירוע הוא נותח ושוחרר זמנית מהצבא. כעת הוגש נגדו כתב אישום על שימוש בלתי חוקי, זאת לאחר שנחשד תחילה כי ירה בעצמו במכוון כדי להשתחרר מצה"ל

ירה בעצמו. אילוסטרציה (חדשות 2)

חייל צה"ל הואשם בשימוש בלתי חוקי בנשקו, זאת לאחר שבחודש נובמבר בשנה שעברה נפצע מפליטת כדור. האירוע התרחש בזמן שהחייל המשרת בחיל האוויר שיחק בנשק בעת שהתכונן לעלות לשמירה בבסיס בו שירת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התקרית התרחשה בצהרי היום בבסיס בדרום הארץ בו שירת החייל. על פי האישומים שיוחסו לו, שיחק החייל בנשק שהיה ברשותו וכתוצאה מכך ירה לעצמו כדור ברגלו. החייל נחקר בתחילה בחשד שירה בעצמו בכוונה במטרה להשתחרר מהצבא, עבירה שהעונש עליה הוא עד 10 שנים, אולם חשד זה הופרך במהלך חקירתו.

כתוצאה מהירי נגרם לחייל שבר באחת מעצמות השוק, לאחר שהקליע נכנס לרגלו ויצא ממנה. הוא הוכנס מייד לחדר ניתוח ואושפז למשך מספר ימים. הפרופיל הרפואי של החייל הורד ל-24-זמני ושוחרר בינתיים משירות צבאי. 

"הנאשם הנ"ל הפעיל נשק ללא סמכות וללא נקיטת אמצעי זהירות נאותים", נכתב בכתב האישום שהוגש נגדו בבית הדין הצבאי. בהמשך אף צוין כי "בעת שהיה לבד בחדרו הוא לקח את נשקו האישי, טען אותו במחסנית, דרך אותו וירה כדור בודד אשר פגע ברגלו השמאלית".

עו"ד שי רודה (יח"צ)

עורך דין שי רודה, מומחה למשפט צבאי המייצג את החייל,  הכחיש את העבירות שיוחסו לו בכתב האישום. "מרשי מכחיש בכל תוקף כי שיחק בנשק", אמר בתגובה לחדשות 2 Online. "מדובר בחייל ממושמע ואחראי שמפקדיו שבעי רצון מאופן תפקודו. המעשה שמתואר בכתב האישום אינו תואם את ערכיו", הסביר רודה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv