החייל שאהב טבע ונפל בקרב - יונצח במצפור על שמו בהר הכרמל

מיד לאחר שעידו שפירא ז"ל נהרג במהלך פעילות מבצעית בשטחים, החלו חבריו לעמול על הנצחתו, והיה להם ברור כי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בטבע – אחד המקומות האהובים על חברם שנפל. בשבוע הבא ייחנכו חבריו בהר הכרמל את "מצפור הסיירים", בתקווה שיהפוך למקום מפגש עבור מטיילים וחיילים

הקמת "מצפור הסיירים"

כמעט שמונה שנים לאחר שסמ"ר עידו שפירא ז"ל נהרג מירי דו-צדדי במהלך פעולה ללכידת מבוקשים בג'נין, הצליחו חבריו להנציח אותו בדרך ייחודית - הקמת מצפור לזכרו בהר הכרמל, הסמוך לעיר חיפה בה גדל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר נפילתו של עידו שפירא בקרב, הקימו חבריו לצוות בסיירת הצנחנים, עמותה לזכרו - "צוות מרץ 04 - סיירת צנחנים" - והחלו מיד בתהליך הקמת המצפור. ביום חמישי הבא, לאחר שנים ארוכות של בירוקרטיה וקבלת אישורים, יחנכו חבריו ומשפחתו של עידו את "מצפור הסיירים" ברכס כרמיה בכרמל.

"היה לנו חזון מאוד מסוים של איך המצפור ייראה", סיפר יהודה לויתן, חברו לצוות של שפירא ז"ל. "בגלל שלעידו הייתה קרבה גדולה לטבע והוא אהב מאוד טיולים, רצינו שהמקום ימשוך מטיילים, ואפילו חיילים שעושים לעיתים קרובות ניווטים באזור.

"מהמצפור ניתן לראות נוף מרהיב ברדיוס של 360 אנחנו מעלות, יש שם נקודת מים ומקום מסודר שניתן ללון בו לטובת מטיילי שביל ישראל הסמוך", הוסיף לויתן. "אנחנו מקווים שהמצפור יהפוך למקום של מפגש, של זיכרונות טובים ושל הכנסת אורחים".