חייל צה"ל נפצע קל-בינוני מפליטת כדור

כוחות הצלה ואמבולנסים הוזעקו ליישוב עלומים שבדרום לאחר שחייל צה"ל נפגע קל-בינוני מפליטת כדור. מסוק צה"לי פינה אותו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע

תקרית קשה נרשמה היום (ה') סמוך לרצועת עזה כשחייל צה"ל נפגע מפליטת נשק המוצב על טנק סמוך לקיבוץ עלומים. החייל פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע כשהוא סובל מפגיעה בראשו ומצבו מוגדר קל עד בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבית החולים נמסר כי החייל, המשרת בגדוד 9 בחטיבה 401, נמצא בהכרה מלאה ומצבו יציב. מיד עם הגיעו למקום הוא עבר הערכה רפואית בחדר הטראומה. בצה"ל פתחו בחקירת נסיבות התקרית, כשמבדיקה ראשונית עולה שמפקד הטנק של החייל שכח לפרוק את המקלע הכבד מסוג מאג במהלך טיפול בטנק. מפקד אחר שהיה במקום פרק את הנשק, ובטעות פלט את הכדור שפגע בצווארו של החייל.

תושבים המתגוררים בקרבת מקום סיפרו לחדשות 2 Online כי בדקות שלאחר התקרית הקשה נצפו אמבולנסים רבים וכוחות הצלה נוספים שהגיעו לאזור. "הבנו מיד שמשהו קרה", אמרו אחדים מהם.

פינוי החייל, היום (חדשות 2)

בצה"ל מכירים היטב את תופתעת פליטת הנשק, שבמסגרתה נפגעים מספר חיילים מדי שנה. בחודש יוני האחרון נפצע חייל ששירת במוצב בצפון באורח בינוני לאחר שפלט כדור מנשקו האישי. הוא פונה באמצעות מסוק לבית חולים, ועל פי בדיקה שנערכה מדובר היה בתאונה.

בחודש ינואר האחרון נפצעה חיילת קשה מפליטת כדור במהלך מטווח בבסיס בית ליד סמוך לנתניה. מבדיקת המקרה עלה כי היא נגעה לאחר שטירונית הסיטה את נשקה שהיה במצב אוטומט - בניגוד לנהלים המקובלים בצה"ל.