אנשי הקבע יקבלו "ציוני בריאות"

מבחן נוסף שבו יאלצו לעמוד משרתי הקבע בצבא הוא כושר: הצבא החליט לתת ציון לכל איש קבע על פי המצב הבריאותי הכולל שלו שיורכב ממדד ה-BMI, הכושר הגופני שלו ומחלות שמהן הוא סובל. מי שיקבל ציון נמוך – יאלץ לקבל הפניות שונות כדי לשפר את הציון. לרמטכ"ל אגב, ניתן ציון גבוה במיוחד

צה"ל החליט לתת ציון לכל משרת קבע על פי מצבו הבריאותי. המדד החדש, שייקרא ברק, ידרג את הקצינים והנגדים בציון שבין 0 ל-100 כשהמשתנים שיקבעו את הציון הם משקל, גובה, רמת כושר גופני ומדדים רפואיים אחרים כמו מחלות תורשתיות או כרוניות ועוד גורמים נוספים שרופא היחידה יציין. מי שידורג בציון נמוך - יקבל הפניות בניסיון לשפר אותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן, גם תתאפשר פנייה ישירה בין אנשי הקבע לרופאים, אנשי הכושר הקרבי, תזונאים ועוד, במטרה לשפר את המדדים הרפואיים שלהם. אנשי קבע שאינם משרתים בתפקידים שדורשים פעילות גופנית תדירה סובלים לעתים מעודף משקל בשל שעות עבודה ארוכות במשרד ותזונה לא מאוזנת המוגשת בחדרי האוכל הצבאיים.

בכושר טוב (דובר צה"ל)

"המטרה שלנו היא לתת לאנשי הקבע לדעת איפה הם עומדים מבחינת בריאות, אני למעשה לא קיבלתי אף ציון מאז הפרופיל הראשון מהצו הראשון", אמר לחדשות 2 Online ראש מחלקת כושר קרבי, אל"מ אורן גיל. הרמטכ"ל בני גנץ אמנם לא קיבל את הציון 100, אך קיבל ציון גבוה מאוד. "הכושר שלו מצוין, אני מאחל לכל אדם בגילו ודרגתו כושר כזה", החמיא ראש המחלקה.

במקביל, גנץ הכריז היום על אליפות כושר פתע ליחידות המיוחדות בעוד כשבועיים, זאת כחלק מהחשיבות. "גם בימים אלה, בהם ניצב צה"ל בפני אתגרים ביטחוניים מורכבים מחוץ ומבית, אני רואה חשיבות רבה בקיום האירועים הללו. כשירות הצבא- וכנגזרת מכך, כשירותה של כל יחידה וכושרו הגופני של כל לוחם חיוניים ליכולתנו להציב מענה מבצעי לתרחישים השונים", אמר גנץ באגרת שכתב לחיילים ולמפקדים.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv