ניסה לפרוץ לבסיס חיל האוויר: "שמעתי קולות"

לפני כמה שבועות בבסיס רמת דוד של חיל האוויר, מול מצלמות האבטחה, נהג רכב פרטי ניסה לפרוץ פנימה ולפגוע בחיילים. האירוע הסתיים ללא נפגעים אבל עם חשוד אחד – אזרח ערבי-ישראלי שטוען כי קולות ששמע קראו לו לבצע פיגוע

אל מול מצלמות האבטחה, ניסה לפני כשבועיים תושב נצרת עילית לפרוץ לתוך בסיס חיל האוויר רמת דוד במטרה לפגוע בחיילים ולפוצץ מטוס. למרות הדקות הארוכות שחלפו עד שיצא לעברו אחד הקצינים - הוא לא הצליח לבצע את זממו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתמונות נראה מ' כשהוא מאיץ בכניסה לבסיס חיל האוויר, עוקף את שיירת המכוניות ואת המאבטח החמוש בבידוק הביטחוני ופוגע בעוצמה שער הכניסה הסגור. "קיבלנו דיווח מהבסיס ברמת דוד על רכב שניסה לפרוץ פנימה", אמר מפקד תחנת עפולה, סגן ניצב איתן מנשה. "כוחות משטרה שהגיעו למקום מצאו רכב שפגע בשער".

מיד לאחר ההתנגשות נראתה הש"ג כשהיא נמלטת מהמקום. חיילת אחרת נראית כשהיא מתבוננת מרחוק ואינה מגיבה והמאבטח בכניסה לא זז ממקומו. רק אחרי דקה ארוכה, אחד הקצינים בבסיס יוצא בריצה לכיוון הרכב.

פרקליטו של הנאשם. אלביר מני (חדשות 2)

"זה עימאד מורנייה, הוא בא אלי בחלום ודיבר איתי הלילה", אמר החשוד מ' בכניסה לחקירתו. "הוא אמר לי שצריך לעשות משהו בשביל להרגיע את המצב". סעיפי כתב האישום שהוגש לפני כשבוע, מתייחסים רק לכניסה למתקן צבאי וגרימת נזק בזדון.

עורך דינו של הנאשם, אלביר מני, טוען היום שלא מדובר באירוע על רקע לאומני. "על פי הסממנים , ויש לזה גיבוי בבדיקה ראשונית שכבר נעשתה לו, הוא היה בהתקף פסיכוטי מסוים", אמר. "הוא היה נתון ללחצים שונים שהובילו למעשה הבלתי מוסבר הזה".