חיילים דרוזים זועמים: "נילחם לצאת הביתה לחג הקורבן"

בעקבות הקיצוץ בתקציב הביטחון והימנעות צה"ל מגיוס אנשי מילואים, חיילי הגדוד הדרוזי טוענים כי לעומת שנים קודמות, השנה הם לא ייצאו לביתם בחג הקורבן משום שאין מי שיחליף אותם. לטענתם, הם "לא מתכוונים לשתוק"

"נילחם לצאת", לוחמי גדוד "חרב" (דו"צ)

חיילי גדוד "חרב" הדרוזי זועמים, זאת לאחר שמפקדיהם בישרו להם לאחרונה כי הם לא ייצאו לחופשת חג הקורבן. הסיבה: אין מי שיחליף אותם בשל הקיצוץ בתקציב הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנים קודמות, בזמן שהחיילים הדרוזים היו יוצאים לחגוג את החג בבתיהם ארבעה ימים על פי הפקודות, החליפו אותם בדרך כלל חיילי מילואים. אלא שבשל הקיצוץ האחרון, לצבא אין כסף לזמן אנשי מילואים ועל כן חלקם ייאלצו להישאר בבסיס. החיילים טוענים כי גם בחג הנביא שועייב בחודש אפריל הם הושארו בבסיס בשל אותה סיבה.

"זאת לא אשמתנו", טען אחד החיילים. "למה בגלל הקיצוץ אנחנו צריכים לסבול. אנחנו לא מתכוונים לשתוק ונילחם לצאת לחג". בצבא מסבירים מנגד כי יש מקרים חריגים, וכי החיילים נמצאים בתעסוקה מבצעית בצפון ולא מזמנים יותר אנשי מילואים כדי להחליפם. ההחלטה בנושא התקבלה בתום הערכת מצב.

על פי הפקודות הצבאיות, ימי חג אלו נקבעו כימי מנוחה רשמיים לבני העדה, ועל המפקדים מוטלת האחריות להקל על החיילים ולשחררם מפעילות, במידת האפשר. "ההורים שלנו כועסים כי הם חוששים שזה יתחיל להיות הרגל כי לא מביאים אנשי מילואים וצריך לשנות משהו מערכתי בנושא הזה", הוסיף חייל אחר. בימים האחרונים גורמים בעדה אף פנו לרמטכ"ל בני גנץ בבקשה שיתערב בנושא.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "כפי שמתרחש באופן סדיר בצה"ל היציאה לחופשות החגים מתאפשרת בהתאם לגרף המבצעי. גדוד חרב מבצע בימים אלה תעסוקה מבצעית בגבול הצפון, לאור כך תתאפשר לקראת חג הקורבן יציאה חלקית של חיילי הגדוד, זאת, מבלי לפגוע בכוננות".

הידיעה התקבלה בעמוד הפייסבוק של חדשות 2