ירושלים: צמיגי מכוניות נוקבו ורוססה כתובת "תג מחיר"

בפעם השלישית תוך יומיים חשד לפעולת תג מחיר בבירה: לפנות בוקר נוקבו צמיגיהן של חמש מכוניות שחנו בדרך מעלה השלום סמוך לעיר דוד בעיר העתיקה, ולידן רוססה הכתובת "תג מחיר". משטרת ירושלים פתחה בחקירה

צילום ארכיון (אייל בן שמחון)

יומיים לאחר שהושחתו מכוניות בשכונת שייח' ג'ראח ונופצו מצבות בבית קברות נוצרי בהר ציון, שוב חשד לפעולת "תג מחיר" בירושלים. לפנות בוקר (ג') נוקבו צמיגיהן של חמש מכוניות שחנו בדרך מעלה השלום סמוך לעיר דוד בעיר העתיקה, ולידן רוססה הכתובת "תג מחיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקרה זה מצטרף לגל מעשי השחתה בירושלים בתקופה האחרונה, מצד יהודים - וגם כנראה מצד ערבים. אמש רוססה על אנדרטת הצנחנים בשכונת שייח' ג'ראח בספריי אדום הכתובת "אללה הוא אכבר". משטרת ירושלים פתחה בחקירת המקרה וחושדת כי המעשה הינו פעולת נקמה בתגובה לפעולות תג מחיר שבוצעו בשכונה לאחרונה.

מפת האזור (חדשות 2)

אנדרטת הצנחנים שהושחתה (חדשות 2)

ביום ראשון נעצרו ארבעה צעירים יהודים, שהורחקו מיהודה ושומרון על ידי המשטרה, בחשד שניפצו 15 מצבות בבית הקברות הנוצרי במתחם קבר דוד, בהר ציון בירושלים. השוטרים הבחינו בארבעה בבית הקברות בשעה שעל פי החשד ניפצו מצבות בעזרת אבנים גדולות.

משראו את השוטרים, נמלטו הצעירים מהמקום, אך השוטרים לכדו אותם לאחר מרדף. במשטרה מגדירים את המעשה כפעולת "תג מחיר", כאשר שנייים מהעצורים מוכרים למשטרה כאנשי "נוער הגבעות".

מצבה שנופצה בבית העלמין הנוצרי (משטרת ירושלים)

זה היה המקרה השני באותו יום, לאחר שמוקדם יותר נתפסו שני נערים יהודים בני 14 ו-16 בשעה שחיבלו בשמונה מכוניות של תושבים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בשכונת שייח ג'ראח. בלשי משטרת ירושלים תפסו את הנערים כשהם חורטים במפתח ובמברג על כלי הרכב. הבוקר נעצרו שני קטינים החשודים גם הם בהשחתת כלי הרכב.