אחרי הסערה: איתי וירוב יקודם לתפקיד מאו"ג עזה

תא"ל איתי וירוב, שעורר סערה בעקבות עדותו במשפט הכאת פלסטיני וקידומו עוכב, יקודם כעת לתפקיד מפקד אוגדת עזה. בנוסף, הרמטכ"ל גנץ קבע שתא"ל עמיקם נורקין ימונה לתפקיד רמ"ט חיל האוויר ובכך הוא מסמן דרכו לתפקיד מפקד החיל. המינויים טעונים את אישורו של שר הביטחון

יקודם לתפקיד מאו"ג עזה. ארכיון (דו"צ)

הרמטכ"ל בני גנץ החליט היום (ב') על של שורה של מינויים של קצינים בדרגת תת-אלוף בצה"ל. המינויים טעונים את אישורו של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין היתר הוחלט כי קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תא"ל איתי וירוב, ימונה לתפקיד מפקד אוגדת עזה. בזמן תפקידו כמפקד חטיבת כפיר הוא ספג ביקורת בעקבות דברים שאמר במהלך משפטו של אדם מלול, קצין בחטיבה, שהואשם בהכאת פלסטיני בשנת 2009.

"סטירה, לפעמים מכה בעורף או בחזה, לפעמים ברכייה או חניקה לצורך הרגעה היא סבירה", אמר בבית המשפט. "הצמדה לקיר, דחיפה, מכה שאינה פוצעת. אלה הם בהחלט דברים שכיחים בניסיון להגיע לידי מימוש המשימה". הדברים עוררו סערה שמנעה את קידומו.

מפקד אוגדת עזה הנוכחי תא"ל מיקי אדלשטיין ימונה למפקד המרכז לאימוני יבשה (מל"י). תא"ל עמיקם נורקין, שמכהן היום כראש להק אוויר, ימונה לתפקיד ראש מטה חיל האוויר, ובכך הוא מסומן למעשה למתמודד על תפקיד מפקד חיל האוויר הבא. כבר לפני שנים הוא סומן בחיל כמועמד אפשרי, וביצע שורת תפקידים מרשימה.

תא"ל עמיקם נורקין (אתר חיל האוויר)

עוד בחיל האוויר: אל"מ אורי זיפרט יועלה לדרגת תא"ל ויפקד על בסיס חיל האוויר "תל-נוף", ואל"מ ניר ברקן, שפיקד על בסיס רמת דוד, יועלה לדרגת תא"ל ויפקד על בסיס חיל האוויר "חצרים". גם שני הקצינים האלה מיועדים לקידום גבוה בהמשך דרכם.

בנוסף, תא"ל נדב פדן ימונה למפקד עוצבת "הפלדה", אל"מ לוגסי אשרי יועלה לדרגת תא"ל וימונה לקצין הנדסה ראשי ואל"מ יורם אזולאי יועלה לדרגת תא"ל וימונה לרח"ט לוגיסטיקה.