פלסטיני נהרג מאש צה"ל בגבול עזה

כוח גולני פתח אמש באש לעבר שני פלסטינים שהתקרבו בצורה מחשידה לגדר המערכת. אחד מהם נהרג והאחר נעצר, וכעת מעריכים במערכת הביטחון כי מדובר בשוהים בלתי חוקיים שניסו להסתנן לישראל למטרות עבודה

כוח של חטיבת גולני הרג אמש (ב') מחבל ועצר אחר סמוך לגדר המערכת בגבול רצועת עזה. שני הפלסטינים נצפו אמש כשהם מתקרבים לגדר בצפון הרצועה, כוח צה"ל פתח לעברם באש לאחר שביצע לעברם נוהל מעצר חשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד הפלסטינים נהרג והאחר נעצר והתקרית הועברה לחקירת כוחות הביטחון. על פי בדיקה ראשונית מעריכי בצה"ל שהשניים, שלא היו חמושים הם שוהים בלתי חוקיים שניסו להסתנן לישראל. בעקבות החשש הראשוני כי מדובר היה בניסיון לפגוע בחיילים, יצאה הנחייה לתושבי באזור להישאר סמוך למרחבים המוגנים.

בפיקוד הדרום יודעים שאין רגע של שקט באזור. "בתוך השטח, כל יום נכנסים מתחת לאדמה ברצועת עזה מאות אנשים שחופרים מנהרות הגנתיות והתקפיות. החמאס הוא ארגון שנמצא בכיכר והוא צריך להחליט לאן הוא פונה", אמר מפקד פיקוד דרום אלוף סמי תורג'מן בריאיון לחדשות סוף השבוע. "החמאס מתמודד מצד אחד עם המכה הקשה שספג במבצע עמוד ענן ומצד שני עם התפוררות הציר הרדיקלי בין אירן, סוריה וחיזבאללה, ומעל הכל - אובדן המשענת האסטרטגית עם נפילתו של מורסי".

תורג'מן, שתמך בכניסה קרקעית לעזה במבצע עמוד ענן, רואה איך חמאס מנצל את השקט להתעצמות: "החמאס משקיע מאמצים גדולים מאוד בבניית היכולות לשיגור רקטות לטווח רחוק. אני מעריך שבסבב הבא אנחנו נראה ירי של רקטות למרכז הארץ בהיקף גדול יותר".