הודו: נעצר חשוד בתכנון פיגועים נגד יהודים במומבאי

הותר לפרסום כי כוחות הביטחון בהודו עצרו פעיל גי'האד עולמי החשוד כי השתייך לרשת שתכננה פעולות טרור נגד אתרים יהודיים בהם בתי חב"ד במומבאי ובאתרים אחרים במדינה. בעקבות המעצר, תוגברה האבטחה בבתי חב"ד בגואה

נעצר פעיל ג'יהאד בהודו (רויטרס)

לאחר שבסוף השבוע האחרון דיווחו כלי תקשורת בהודו על תגבור האבטחה סביב מוסדות יהודיים וישראליים במדינה, הערב (א') הותר לפרסום כי כוחות הביטחון במדינה עצרו פעיל ג'יהאד עולמי בחשד שתכנן לבצע פעולות טרור נגד מטרות יהודיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרטים שנחשפו, חקירה של כוחות הביטחון ההודים הובילה אל התארגנות, שתכננה להוציא אל הפועל פיגועים במומבאי וביעדים נוספים בהודו. בעקבות המידע נעצר הפעיל, בין היתר בחשד שניסה לפגוע בבתי חב"ד במדינה.

בעקבות מעצרו של פעיל הג'יהאד חודדו ההתרעות הביטחוניות באזור, ותוגברה האבטחה על מוסדות חב"ד. בשלב זה מתמקדות ההתרעות בעיקר בשני יעדים בגואה: עיירת חוף בשם אנג'ונה ועיירת נופש סמוכה בשם ארמבול.

בשתי העיירות בגואה פועלים בתי חב"ד. תגבורה של האבטחה מגיע על רקע עונת המסיבות הנפתחת בחודש אוקטובר ותימשך עד חודש מרס באזור, ובמהלכה צפויים אלפי ישראלים להגיע למקום מכל רחבי המדינה. 

תוגברה האבטחה סביב מוסדות יהודיים

תוגברה האבטחה סביב מוסדות יהודיים (רויטרס)
ביום רביעי האחרון דיווחו כלי תקשורת בהודו כי המשטרה המקומית הורתה להדק את האבטחה סביב מוסדות ובתי עסק יהודיים ברחבי הודו - זאת עקב התרעות שהתקבלו על ניסיונות לחטוף יהודים. ההתרעות החמורות התקבלו לאחר שמייסד ארגון המוג'אהידין ההודי, יאסין באטקל, נחקר בידי רשויות החוק במדינה וסיפק את המידע לפיו חברי הארגון שבראשו הוא עומד, תכננו להוציא אל הפועל מבצעי חטיפה של יהודים - ואז לסחור בהם תמורת שחרור טרוריסטים שנכלאו.

על פי הדיווחים בהודו, נשלחו לארגונים יהודיים בכל רחבי המדינה התרעות באמצעות הדואר האלקטרוני והטלפון אודות כוונות ארגוני הטרור. בשמונה בתי כנסת במומבאי ובעיר טאנה נתבקשו להגביר את העירנות ולהבחין באנשים או חפצים חשודים בקרבת מקום.

עוד על פי הדיווח ב-Hindustan times, הקונסול הכללי של ישראל במומבאיי יונתן מילר אמר כי "אנחנו בודקים את האיום אבל אנחנו מאוד מרוצים משירותי הביטחון שניתנים לנו על ידי הרשויות בהודו". הוא הוסיף כי במהלך החגים אנשי השגרירות מבקשים תמיד אבטחה מתוגברת, וכך גם קורה השנה. לדבריו, האבטחה על בתי כנסת ומוסדות יהודיים בהודו מתוגברת ממילא - מאז הפיגוע בבית חב"ד במומבאי ב-2008, בו נהרגו 5 ישראלים.