הסוכן התחזה: "חברה מס' 1 באירופה"

עלי מנצורי, המרגל האירני שנעצר בנתב"ג, "שיווק" חלונות לחנויות ולמסעדות במסגרת סיפור הכיסוי שלו כאיש עסקים. באתר שהקים לחברת הקש שלו, טען כי החברה שלו היא "הגדולה באירופה", אך לא נמצא זכר לשם החברה או לכתובת המייל שלו בחיפוש ברשת. כך נראה אתר ההסוואה שהקים "איש העסקים"

"מוכרים אושר, יופי ונוחות". מתוך האתר (מתוך האתר)

"אנחנו מוכרים אושר, יופי ונוחות - חברה מספר 1 באירופה" - כך כתב עלי מנצורי, המרגל האירני שהתחזה בשם אלכס מאנס ונתפס בנתב"ג, באתר של אחת מחברות הקש שהקים. בשב"כ אומרים כי החברות הוקמו לצורך יצירת בסיס לפעילות חשאית נגד אינטרסים ישראליים ומערביים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתר האינטרנט שהקים מאנס לא נראה מושקע במיוחד, והוא מציג בו לכאורה את המוצרים ששיוק כ"איש עסקים" בלגי. בשב"כ חושדים כי הקמת החברות העסקיות נועדה לשמש מסווה, לפעילות מודיעינית נרחבת ולפעילות טרור, מצד המנגנונים האירנים.

"שלום, עולם!" (מתוך האתר)

מחקירתו של מנצורי עלה כי בהתאם להנחיות מפעיליו, הוא השתמש בכיסוי עסקי של מסחר ושיווק חלונות וקירוי לחנויות ומסעדות וניסה להקים קשרים עסקיים עם בעלי עסקים בתל אביב.

"אנחנו מוכרים אושר, יופי ונוחות עם המערכת שלנו שתוכל לספק לכם מקום להירגע", נכתב באתר האינטרנט - שבו הקטלוגים לא זמינים, אך יש מספר תמונות שנראות מפוברקות. בין היתר מצוין שם שמו של מאנס, בתור המנהל וכתובת של החברה וכן טלפונים - כשאחד מהם מוביל לתא הקולי של הטלפון שלו, שבה השאיר הודעה מוקלטת בקולו.

המנכ"ל, "אלכס מאנס" (מתוך האתר)

בחיפוש ברשת לא נמצא זכר לחברה של מאנס כמו גם לכתובת הדואר האלקטרוני שהשאיר באתר. "שלום לעולם, אנחנו חברת קירוי הזכוכית הגדולה באירופה", צוין שם בגדול.