הנשיא פרס למשפחת קובי: "אבידה גדולה"

משפחתו של סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל עדיין מתאבלת על בנה שנהרג בפיגוע הירי בחברון. נשיא המדינה פרס הגיע לביתם בכדי לנחמם ולהשתתף בצערם. "אנו מאוד גאים בגל", אמר. "הוא היה בחור יוצא מן הכלל, מתנדב, אמיץ ואהב את הצבא"

נשיא המדינה שמעון פרס הגיע היום (ו') לטירת הכרמל, בכדי לנחם את משפחת קובי, שבנה סמ"ר גל (גבריאל) קובי ז"ל נהרג השבוע מירי צלפים בחברון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום ביקור התנחומים, העלה הנשיא פרס תיעוד מהמפגש לעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי "גל היה בחור יוצא מן הכלל, מתנדב, אמיץ, אהב את הצבא. גל עשה עבודה חשובה בהגנה על האוכלוסייה היהודית בחברון שנמצאת במצב לא פשוט והירצחו הינה אבידה גדולה לעם".

"אנו מאוד גאים בו", המשיך הנשיא פרס, "ואני יודע שמאוד קשה לנחם כשיש ילד כזה יוצא מן הכלל זו אבידה קורעת לב. לצערי רק אחרי שמאבדים אדם יקר מתחילים ללמוד את תכונותיו נפלאות, לומדים להכיר אותו טוב יותר ומתגלה האישיות".

"בחור יוצא מן הכלל". סמ"ר קובי ז"ל (פייסבוק)

גל הובא למנוחות: "היה משכמו ומעלה"

ביום ב' הגיעו כאלף בני משפחה וחברים אחר הצהריים כדי ללוות את סמ"ר גל (גבריאל) קובי בדרכו האחרונה. שר הכלכלה נפתלי בנט נשא דברים וקרא: "רק אנחנו נגן על עצמנו". מפקד הגדוד שבו שירת סמ"ר קובי ספד לו: "הוא היה משכמו ומעלה".

קובי, לוחם בחטיבת גבעתי בן 20, נהרג מאש שנפתחה לעברו סמוך למערת המכפלה בחברון. הוא הותיר אחריו הורים ושני אחים קטנים. מעל הקבר הפתוח נשא אביו עובד קדיש, ואחותו ספדה לו: "כמה מילים שנכתוב ונאמר לא יגיעו למחצית ממה שהיית - חבר טוב, אח, ילד, נכד. היית איש משפחה, ידעת לעשות הכל".

סא"ל דני אוקן, מפקד גדוד רותם סיפר על החייל ששירת תחת פיקודו. "גל התגייס בנובמבר למסלול לוחם. הבחירה להיות לוחם אינה מובנת וזה מעיד על גל הערכים בהם התחנך והבית בו גדל. הוא היה משכמו ומעלה צעד בבטחה, נבחר להיות הנהג של סגן מפקד הגדוד והיה חייל מוביל. הוא היה חייל ואדם".