חזרה מחו"ל והופתעה לגלות: "את עריקה"

חיילת מילואים חזרה מארה"ב ונעצרה ע"י שוטר צבאי בגלל עריקות. החיילת טוענת כי עדכנה את קצינת הקישור בדבר נסיעתה, ואמה אף שלחה מכתב בנושא כנדרש. אבל בצה"ל טוענים כי המכתב לא הגיע והחיילת, הכלואה בכלא 4, צפויה לעמוד למשפט. "מתנהגים אליה כמו רוצחת", טוענת אמה

נניטה להב. תישפט מחר (באדיבות המשפחה)

כבר יותר מיממה שנניטה להב (25) נמצאת במעצר בכלא 4. הוריה ובן זוגה הגיעו לאסוף אותה מנמל התעופה בן גוריון אתמול (ב') בצהריים, לאחר שהות של מספר חודשים בארצות הברית. רק אחרי כמה שעות היא יצאה מאולם הנוסעים - מלווה בשוטר צבאי ושוטר אזרחי. הסיבה: "עריקות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

להב, חיילת מצטיינת ששירתה כאחראית מרפאה, שירתה גם במילואים לאחר שיחרורה, ולפני שטסה לחו"ל היא התקשרה לעדכן את קצינת הקישור על כך. "זה בסדר, כתבתי לעצמי", אמרה לה קצינת הקישור לטענתה.

היא גם התבקשה לשלוח מכתב לצה"ל עם התאריכים - ומכתב כזה אכן נשלח על ידי אמה. "באחריותך לעדכן את כל הנתונים ואת כל המערכות הקשורות בנושא", הדגישה האם במכתב - מחשש לתקלות. אבל אתמול כאמור היא נעצרה.

בצבא טוענים שהמכתב לא התקבל, למרות שהאם טוענת בתוקף כי וידאה הגעתו בפקס ושלחה לחדשות 2 באינטרנט עותק שלו. בצה"ל טוענים כי היא לא העבירה את המסמכים הדרושים עם פרטי כרטיס הטיסה ועל כן הוגדרה עריקה, למרות שהיא הודיעה שהיא טסה טלפונית. גם היא וגם אמה טוענות כי מעולם לא התבקשו לשלוח העתק של כרטיס הטיסה. מחר, ערב החג, אמורה חיילת המילואים להישפט, על עבירה שלטענתה לא ביצעה.

לטענת משפחתה, אין כל סיבה לשפוט אותה כיוון שהיא הודיעה כחוק במכתב מסודר. בנוסף, הבוקר משפחתה הראתה שוב את המכתב שאמה שלחה וכן הציגה את פרטי כרטיס הטיסה - אך זה עדיין לא שיכנע את הצבא. לאחר שנעצרה, נלקח ממנה הטלפון הנייד שלה, והיא הגיעה לכלא ללא כל ציוד אחרי טיסה ארוכה.

"למה חיילת מצטיינת צריכה לסבול?"

"מתנהגים אליה כאילו היא רוצחת. היא כל הזמן בוכה ולא מצליחה להירדם", אמרה אמה יפה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "היום ניסיתי להביא לה חומר לעדשות אבל לא נתנו לי למרות שהתחננתי. לא ככה צריך להתנהג לחיילת מצטיינת".

"מדוע להחזיק אותה כל כך הרבה זמן במעצר?", זעם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אוראל פורטל, בן הזוג של להב. "זה פשוט נשמע לי הזוי ומופרך - חיילת מילואים מצטיינת צריכה לסבול את זה ולהיות מובלת באזיקים בידיה ורגילה. הרי הם יודעים שהיא הייתה בחו"ל".

גורם צבאי מסר כי על פי פקודות צה"ל פקודת מעצר מחייבת הבאת עצור בפני קצין שיפוט עד 48 שעות מזמן הכליאה, וכי התנהלות הכלא הינה בכפוף לפקודה במקרה המדובר.

עו"ד אלעד אלטיט, המייצג את נניטה מול רשויות הצבא אמר בתגובה: "יד ימין לא מחוברת ליד שמאל בצה"ל, שכן משפחתה העבירה את כל המסמכים הנדרשים לרבות אסמכתאות כי צה"ל היה מודע ליציאה של החיילת לחו"ל מבעוד מעוד, ועליהם היה לדעת לגרוע אותה ממצבת חיילי המילואים". לטענת עורך הדין, קצינת הקישור אישרה בשיחת טלפון איתו כי היא אכן שלחה מסמכים כנדרש.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "החיילת המדוברת זומנה לשירות מילואים, כאשר פנתה בבקשה להשתחרר משירות המילואים עקב נסיעתה לחו"ל נתבקשה להגיש טפסים המעידים על כך, ומשלא הסדירה זאת לא שוחררה משירות המילואים. למרות זאת לא התייצבה וכאשר חזרה לארץ נעצרה על ידי משטרת הגבולות, הועברה לטיפול המשטרה הצבאית והיא עתידה להישפט מחר".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.